Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-02 07:05
Waldemar Wesołowski

Modlitwa przy grobie Pierwszego Biskupa Legnickiego

W Uroczystość Wszystkich Świętych, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawił Mszę św. w katedrze. Modlił się także przy grobach pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka i pierwszego proboszcza kościoła ks. inf. Władysława Bochnaka.

Nawiązując do obchodzonej tego dnia uroczystości, Biskup legnicki mówił: – Obchodzimy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, tych którzy zostali przeniesieni z tej rzeczywistości ziemskiej, do rzeczywistości Bożej. To także uroczystość całego Kościoła, także tych, którzy są w drodze do świętości, albo przeżywają swoją świętość, jako przynależność do Jezusa Chrystusa. Uznajemy to, co w nas jest obce Bogu i wyrażamy naszą wolę, by w nas się dokonywała ta przemiana, która się dokonała w naszych braciach, którzy nas uprzedzili w drodze z Jezusem Chrystusem do Boga Ojca.

W wygłoszonej homilii, przypomniał, na czym polega istota świętości. Nawiązując do odczytywanych tego dnia w liturgii czytań, zwrócił uwagę, że świętość, to odmienność od świata. Przywołując m.in. słowa błogosławieństw, wygłoszone przez Jezusa, stwierdził, że jest to zarys, kontury świętości, w jakich się ona dokonuje.

Na zakończenie proboszcz świątyni, ks. prał Robert Kristman, poprosił Biskupa legnickiego o modlitwę za zmarłych, których ciała są pochowane w murach katedry, oraz w jej pobliżu. Wśród pochowanych osób w katedrze, znajdują: pierwszy biskup legnicki Tadeusz Rybak, a także pierwszy proboszcz katedry ks. inf. Władysław Bochnak.

ks. Piotr Nowosielski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy