Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-02 07:08
Waldemar Wesołowski

Modlitwa na legnickim cmentarzu

W dniu 1 listopada, w godzinach popołudniowych, na legnickim cmentarzu, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył nieszporom i procesji z modlitwą za zmarłych.

W nabożeństwie wzięli w niej udział księża i wierni z legnickich parafii, oraz ci, którzy odwiedzali na cmentarzu groby swoich bliskich. Podczas nieszporów odprawionych w kaplicy cmentarnej Biskup legnicki powiedział min.: – Dzisiejsza uroczystość, cały dzień, a szczególnie ten moment chylącego się ku zmierzchowi dnia, jest szczególnym wyrazem tego, że wierzymy w to, że tam gdzie my doświadczamy, widzimy śmierć, jest Pan życia, który jest z nami. Jaki to jest Pan życia? Ten, który umarł i zmartwychwstał. Dlatego nic Jemu nie jest obce, nie jest też Jemu obca nasza śmierć. A On jest żyjącym, zwraca się do nas, bo my też jesteśmy noszącymi w sobie zarodek, zaczyn nowego życia, tego życia, które ma moc przechodzić przez śmierć.

Po Nieszporach, odbyła się procesja po legnickiej nekropolii, z tradycyjną modlitwą przy pięciu stacjach. Modlitwą ogarnięci zostali: biskupi, kapłani, siostry zakonne, nauczyciele, wychowawcy, żołnierze, zesłańcy, rodzice, krewni, przyjaciele, oraz wszyscy wierni zmarli.

ks. Piotr Nowosielski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy