Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich"
2022-03-19 15:41

Oświadczenie kard. O'Malleya dot. Konstytucji Apostolskiej PRAEDICATE EVANGELIUM

"Po raz pierwszy Papież Franciszek uczynił bezpieczeństwo i ochronę nieletnich fundamentalną częścią struktury centralnego zarządzania Kościoła: Kurii Rzymskiej" - podkreśla Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.
2022-03-03 09:00

List Kard. O'Malleya - przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

"Z ciężkim sercem piszę dziś do Was wszystkich, wspominając jak ledwie pół roku temu zebraliśmy się razem w Warszawie (...) Nasze dzieło ochrony zaczyna się od ochrony godności człowieka" - napisał kard. Seán O'Malley, przewodniczący PCPM.
2021-12-16 13:03

Seminarium Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

"Mam nadzieję, że to seminarium udzieli szerszego głosu ofiarom, tym, którzy doświadczyli nadużyć, i sformułuje wyraźniejsze wskazówki dla tych, którym powierzono odpowiedzialność za przywództwo w naszym Kościele” - powiedział kard. Seán O'Malley OFMCap,przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.
2021-09-30 13:19

Kardynał O’Malley dziękuje za organizację konferencji w Warszawie

Z podziękowaniem za współpracę w organizacji międzynarodowej konferencji „Naszą wspólną misją ochrona dzieci Bożych”, która odbyła się w dniach 19-21 września 2021 r. w Warszawie, zwrócił się do organizatorów kard. Seán O’Malley OFMCap., przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.
2021-09-07 10:41

Wkrótce konferencja o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej

Za niespełna dwa tygodnie, 19 września br., rozpocznie się w Warszawie międzynarodowa konferencja organizowana przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i Konferencję Episkopatu Polski. Wezmą w niej udział przedstawiciele Episkopatów i osób pracujących w obszarze ochrony dzieci i młodzieży w 20 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
2021-05-10 15:22

Abp Polak: Mam nadzieję na współpracę w naszej części Europy, by chronić małoletnich

Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich kolejna konferencja kontynentalna dotyczy Europy Środkowo-Wschodniej, a na jej współorganizatora została wybrana Konferencja Episkopatu Polski.
2020-09-23 17:15

Po spotkaniu Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

Podsumowanie seminariów internetowych o ochronie małoletnich, programy dla pokrzywdzonych, w tym pilotażowy projekt lokalnych Paneli Doradztwa dla Ofiar stały się przedmiotem obrad Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Członkowie gremium z zadowoleniem przyjęli utworzenie przez zakony Komisji ds. Opieki i Ochrony, a także publikację „Vademecum” i dyskusje o kwestiach proceduralnych podczas sesji na Papieskim Uniwersytecie Gregoriana.
2019-10-01 12:24

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

Prace na rzecz ochrony małoletnich są niezbędne na wszystkich poziomach Kościoła. Współpraca Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich z dykasteriami watykańskimi wskazuje jak kluczowym elementem jest, by "istniała kultura i misja na rzecz ochrony małoletnich i była ona systematycznie wcielana w życie Kościoła na poziomie światowym".
2018-11-24 12:34

Na pierwszym miejscu ofiary i ich dobro!

Watykański szczyt na temat ochrony nieletnich w Kościele będzie niezwykle ważnym wydarzeniem, pozwalając skonfrontować się z problemem nadużyć w wymiarze globalnym.
2018-08-13 15:57

Boston: dochodzenie w sprawie domniemanych nadużyć w seminarium

Na stronie internetowej opublikowano oświadczenie purpurata, stojącego na czele Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.
2017-04-05 09:04

O. Zollner: nie ma żadnego związku między celibatem, a pedofilią

Nie ma żadnego związku między celibatem, a pedofilią. Trzeba jednak dbać o to, by nie przyjmować nieodpowiednich osób do seminarium - uważa o. Hans Zollner.
2017-04-01 18:57

Włochy: pierwsza europejska konferencja o zapobieganiu pedofilii

We Florencji trwa pierwsza europejska konferencja na temat zapobiegania pedofilii. Jej tytuł brzmi: „Formacja i zapobieganie. Porównanie różnych metod podejścia do formacji ludzkiej i psychologicznej oceny w seminariach: kolejny krok w kierunku ochrony w Europie”.