Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-20 16:04
Redemptoryści / br. Karol Łukaszczyk CSsR, dk. Adam Dudek CSsR

Tuchów - Miasto Aniołów

Już po raz jedenasty, w III niedzielę Adwentu, tuchowski plac sanktuaryjny wypełnił się osobami biorącymi udział w Misyjnym Jarmarku z Aniołami, którego celem była pomoc w budowie kościoła w Mińsku.

Autor/źródło: wsd.redemptor.pl

Od jedenastu lat Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji (RSPM) działające przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów oraz przy Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, stara się bardzo konkretnie wspomagać misjonarzy posługujących za granicą. Choć początki jarmarku były bardzo skromne - raptem 3 szkolne stoliki - to przez lata udało się zaangażować w to dzieło wielu ludzi oraz instytucji. W przygotowaniach do tegorocznego jarmarku wzięło udział ponad 30 instytucji, w tym Urząd Miejski w Tuchowie, szkoły, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, piekarnie... Dużą radością jest wzrost świadomości misyjnej w naszych środowiskach, ponieważ w przygotowania włącza się coraz więcej osób. Każdy dzieli się tym, czym może: modlitwą i ofiarowanym cierpieniem, swoim czasem, udostępnionymi materiałami, wrzuconą do puszki ofiarą na misje… Po kolejnym jarmarku jeszcze raz przekonaliśmy się, że kiedy działamy razem, to jesteśmy w stanie osiągnąć więcej.Tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na budowę kościoła w Mińsku na Białorusi. Sama parafia pw. Matki Bożej Loretańskiej istnieje od czterech lat. Powstała na osiedlu Sokół, które jest bardzo młode i liczy 10.000 mieszkańców, spośród których 400 osób to katolicy. Tamtejsza wspólnota spotyka się na modlitwie w małej kaplicy w jednym z mieszkań. Budowa kościoła wraz z jego zapleczem z pewnością pomoże w lepszym głoszeniu Ewangelii na tamtym terenie. Obecnie duszpasterską posługę pełnią tam ojcowie: Stanisław Staniewski CSsR i Andrzej Jodkowski CSsR.

Na XI Misyjnym Jarmarku z Aniołami pogoda dopisała, podobnie jak ludzie, którzy zechcieli wesprzeć to dzieło. Przełożyło się to na kwotę około 25 tysięcy złotych, ale także na nieprzeliczalne: wspólną modlitwę, spotkania, rozmowy, uśmiech dziecka z powodu nabytego aniołka lub ozdoby... 

Osobne podziękowania i wyrazy uznania należą się młodzieży, która należy lub należała do RSPM-u. Bez ich wolontaryjnej pomocy jarmarku nie udałoby się zorganizować.

Każdego, kto przyczynił się choć w drobny sposób do przygotowań jarmarkowych, zapraszamy na dziękczynną Eucharystię w tuchowskim sanktuarium 28 stycznia 2018 r. o godz. 16:00, a po niej na kawę i ciastko do zakonnego domu redemptorystów.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy