Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-20 15:17
Redemptoryści / br. Sławomir Wardzała CSsR

(nie)święta rodzina

„(nie)święta rodzina” odwiedziła nas 15 grudnia na czuwaniu młodzieżowym w tuchowskiej bazylice. Spotkanie to było kolejnym z serii „Droga wewnętrzna”.

Autor/źródło: br. Grzegorz Pruś CSsR

Rodzeństwo Zyskowskich, bo o nich mowa, przyjechało do nas, aby dać świadectwo o swoich wzajemnych relacjach. Mówili o buncie wyrażanym przy narodzinach każdego następnego członka rodziny i o powolnym odkrywaniu tego, że młodsze rodzeństwo też może być „fajne”. Ważnym momentem ich życia rodzinnego była wspólna modlitwa w czasie Adwentu. Warto zaznaczyć, że dwoje z czwórki rodzeństwa to ojcowie redemptoryści. Pierwszą reakcją ich siostry, gdy wstępowali do seminarium, było niedowierzanie. Na sam koniec świadectwa o. Paweł powiedział o tym, jak przyłapał swoją mamę w nocy na modlitwie za całą rodzinę. Przekonywał, jak ważna jest modlitwa rodziców oraz że tamten obraz modlącej się mamy będzie pamiętał do końca życia.

Po konferencji wszyscy zebraliśmy się w jadalni pielgrzyma na tradycyjnej drożdżówce.

Nasze spotkanie zakończyła adoracja, która różniła się od poprzednich. Tym razem to każdy z nas musiał samemu ją poprowadzić. Sprzyjały temu myśli, co jakiś czas podawane przez braci kleryków.

Już teraz zapraszamy Was do Tuchowa na kolejne spotkanie młodzieży z serii „Droga wewnętrzna”, które odbędzie się w piątek 19 stycznia o godzinie 18:30.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy