Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "ks. Piotr Studnicki"
2022-01-03 16:32

Podsumowanie działań Kościoła w obszarze ochrony małoletnich

Rok 2021 był pełny wydarzeń istotnych dla budowanego przez Kościół w Polsce dzieła ochrony małoletnich i bezbronnych oraz pomocy pokrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym – komentuje ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.
2021-11-18 17:22

Ks. Studnicki: wątpliwości wokół stosowania VELM wymagają uczciwej dyskusji

W środowisku prawników, wśród duchownych i opinii publicznej rodzą się pytania dotyczące m.in. zakresu odpowiedzialności, przestrzegania procedur, adekwatności wymierzonych sankcji i ich komunikacji – mówił ks. Piotr Studnicki o stosowaniu papieskiego dokumentu „Vos estis lux mundi”.
2021-08-16 12:43

Komunikat dot. przekazanych Państwowej Komisji ds. Pedofilii raportów

Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży przekazał Państwowej Komisji ds. Pedofilii wyniki analiz danych statystycznych zebranych w ramach dwóch przeprowadzonych kwerend, a także formularze sprawozdawcze, które posłużyły do zebrania tych danych - poinformował ks. Piotr Studnicki.
2021-08-13 16:00

Ks. Studnicki: „Słowa biskupa Długosza wprowadziły zamieszanie”. Komunikat

„Słowa biskupa Długosza wprowadziły zamieszanie wśród wiernych Kościoła i opinii publicznej. Podważają zaufanie do prowadzonych przez Stolicę Apostolską działań oraz decyzji podejmowanych przez Ojca Świętego" – pisze ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.
2021-07-30 10:39

Komentarz kierownika Biura Delegata KEP

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
2021-07-28 15:20

Episkopat ma wątpliwości ws. kompetencji i uprawnień Państwowej Komisji ds. Pedofili

„Polski Episkopat ma poważne wątpliwości w sprawie kompetencji i uprawnień Państwowej Komisji ds. Pedofilii” – powiedział w rozmowie z Radiem ZET ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
2021-01-13 12:00

Pogłębiona analiza i kontynuacja kwerendy dot. wykorzystania seksualnego

Kwerenda dostarczająca podstawowe dane ilościowe dotyczące osób małoletnich skrzywdzonych seksualnie w Kościele, opublikowana w marcu 2019 r., została uzupełniona o pogłębioną analizę statystyczną. Episkopat podjął już decyzję o kontynuacji badań obejmujących okres od połowy 2018 do końca 2020 r.
2020-12-28 12:47

Ks. Studnicki: Prawda i autentyczność jest jedyną drogą

„Kościół musi się uczyć na te zarzuty reagować adekwatnie, szukając w każdej poszczególnej sytuacji prawdy, odpowiedzialności i sprawiedliwości. Dopiero wtedy będzie można mówić o procesie odbudowy” – mówi ks. Piotr Studnicki w rozmowie z Marcinem Makowskim dla Wirtualnej Polski.
2020-12-07 09:00

Zgloskrzywde.pl – nowa strona w sieci

Ruszyła strona zgloskrzywde.pl, zawierająca informacje pomocne osobom, które zostały skrzywdzone w sferze seksualnej w dzieciństwie lub młodości albo mają wiedzę o krzywdzie czy zaniedbaniu w wyjaśnianiu sprawy w Kościele.
2020-08-10 09:44

Ks. Piotr Studnicki: Mamy iść i szukać skrzywdzonych

Jakie konsekwencje dla pracujących z oddaniem księży mają kolejne ujawniane skandale pedofilskie i czy to temat, o którym trzeba aż tyle mówić – na te pytania odpowiada ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży w rozmowie na łamach „Przewodnika Katolickiego”.
2020-06-24 16:53

Ks. Studnicki: Bóg pozwala krzyczeć pokrzywdzonym

Homilia ks. Piotra Studnickiego wygłoszona w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie w niedzielę 21 czerwca br. podczas Mszy św., która poprzedziła Modlitwę za Zranionych. Spotkanie modlitewne już po raz piąty odbyło się z inicjatywy grupy katolików świeckich z Krakowa.
2020-06-22 10:27

Kościół – wspólnota dla osób skrzywdzonych

Skrzywdzony przez duchownego Jakub Pankowiak, którego historię przedstawia film "Zabawa w chowanego", Anna Sosnowska z portalu Aleteia.pl, Marta Titaniec z Fundacji Świętego Józefa i ks. Piotr Studnicki z Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży byli gośćmi ostatniego programu "Między Ziemią a Niebem".
2020-05-16 11:08

Ks. Studnicki: kluczowym elementem jest przemiana świadomości wszystkich ludzi Kościoła

Kierownik biura Delegata Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży ukazuje zasadnicze elementy stworzonego przez Kościół systemu ochrony i prewencji przez wykorzystywaniem seksualnym. Wyjaśnia też na czym w istocie polega współpraca miedzy Kościołem a Prokuraturą.
2020-04-24 06:18

Usłyszeć głos ocalonych

"Złamać sekret, zdecydować się mówić, aby przestać nieść wroga na swoich plecach" – to główny cel, dla którego ofiary wykorzystania seksualnego potrzebują mówić o dramacie, którego doświadczyły.
2019-11-21 14:27

Statut Fundacji Świętego Józefa gotowy, wkrótce podpisanie aktu notarialnego

Biskupi znowelizowali tekst statutu Fundacji Świętego Józefa. Do Rady Fundacji został włączony mec. Marcin Erenc – przedstawiciel grupy roboczej, która przygotowała projekt statutu.
2019-10-22 12:45

O Fundacji Świętego Józefa w "Między Ziemią a Niebem"

Fundacja Świętego Józefa ma wesprzeć diecezje, biskupów, żeby pomoc osobom pokrzywdzonym była konkretna, profesjonalna i rzeczywista.
2019-09-23 16:26

W Radiu Watykańskim o ochronie małoletnich

Ks. Piotr Studnicki był gościem Radia Watykańskiego. Zaprezentował Biuro ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, którym kieruje od września.
2019-08-30 12:09

Ks. Piotr Studnicki pokieruje Biurem Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Dotychczasowy koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka – ks. dr Piotr Studnicki – wraz z początkiem września będzie pełnił obowiązki kierownika stałego Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka.
2019-03-04 14:34

Ks. Studnicki: w Kościele żadne cierpienie ani grzech nie są prywatne

- Stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczymy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie ani grzech nie są prywatne – podkreśla ks. Piotr Studnicki.
2018-11-29 12:15

Czy "Kler" pomógł czy zaszkodził Kościołowi? - dyskusja w Akademii Ignatianum

O tym, czy film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego pomógł Kościołowi czy zaszkodził rozmawiali uczestnicy dyskusji "Kler" i co dalej?", która odbyła się 28 listopada wieczorem w Akademii Ignatianum w Krakowie.
2017-03-22 12:00

Kraków: wideo zaproszenie na „Dialogi u św. Anny”

Abp Marek Jędraszewski na specjalnym wideo zaprosił wiernych na rozpoczynające się w najbliższy czwartek „Dialogi u św. Anny”. Film zamieszczony na YouTube zainaugurował oficjalny kanał archidiecezji krakowskiej na tym portalu.