Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-30 12:09
PS

Ks. Piotr Studnicki pokieruje Biurem Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Dotychczasowy koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka – ks. dr Piotr Studnicki – wraz z początkiem września będzie pełnił obowiązki kierownika stałego Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka.

Ks. Piotr Studnicki
Autor/źródło: Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży / episkopat.pl

Dotychczasowy koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka – ks. dr Piotr Studnicki – wraz z początkiem września będzie pełnił obowiązki kierownika stałego Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka. Biuro ma siedzibę w Warszawie w gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. dr Piotr Studnicki ma 38 lat. Urodził się i wychował w Makowie Podhalańskim. Ukończył Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 r. z rąk metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. W latach 2006-2008 pracował w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku. W 2008-2015 studiował na Wydziale Komunikacji Społeczno-Instytucjonalnej Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, gdzie obronił pracę doktorską pod tytułem "Obraz ojca rodziny w prasie. Analiza 'powiedzianego' i 'nie powiedzianego' w The New York Times, Corriere della Sera, Gazecie Wyborczej i Rzeczpospolitej". Studiował także w Szkole Dziennikarstwa na Uniwersytecie Missouri w Columbia w USA (styczeń-maj 2012).

Po powrocie do Krakowa, ks. Studnicki pełnił funkcję zastępcy, a od 2016 r. – rzecznika prasowego Archidiecezji Krakowskiej oraz kierownika Redakcji Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP Kraków.

W 2018 r. ks. Studnicki został koordynatorem medialnym Centrum Ochrony Dziecka. Jak podkreśla: "Przejrzysta komunikacja jest warunkiem niezbędnym odbudowywania osłabionego zaufania i nadszarpniętej wiarygodności Kościoła oraz jedyną skuteczną odpowiedzią na oskarżenie o «zmowę milczenia» oraz zarzut «zamiatania pod dywan»".

Wykłada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie jest asystentem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Jest zapalonym cyklistą oraz miłośnikiem biegania.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-30 11:33:00
miniaturka
play

Abp Ryś: Ojcem i matką jest się nie na chwilę, ale na zawsze!

Odbywający się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi trzydniowy Ogólnopolski Zjazd Ojców Duchownych seminariów diecezjalnych i zakonnych rozpoczął się Mszą świętą, której przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.
2019-08-30 11:52:22
miniaturka

Dni Trzeźwości na Górze św. Anny

Z okazji 26. rocznicy zainaugurowania Mszy św. trzeźwościowych na Górze św. Anny, zapraszamy w imieniu organizatorów na Dni Trzeźwości, które odbędą się w dniach 6-8 września 2019 r. na Górze Św. Anny.
2019-08-30 12:27:24
miniaturka

Kard. Schönborn wzywa do dziękczynienia za dar pokoju w Europie

Od niemal 75 lat Europa cieszy się darem pokoju i trzeba za niego dziękować Bogu - stwierdził na łamach Zeitung Heute nawiązując do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej metropolita Wiednia, kard. Christoph Schönborn.
2019-08-30 12:54:02
miniaturka

Czechy: Kościół przekazał do Watykanu świętopietrze - ok. 1, 5 miliona złotych

Diecezje czeskie i morawskie przekazały 8 mln 581 tys. 317 koron (odpowiednik około 1,5 mln zł) tytułem denara świętego Piotra oraz 3 mln 093 tys. 308 koron (odpowiednik około 0,5 mln zł) na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej – informuje BP Czeskiej Konferencji Biskupiej.
2019-08-30 13:31:21
miniaturka

Warszawski Ratusz wycofuje się z wprowadzania edukacji seksualnej

Jak poinformował media stołeczny ratusz, „miasto nie planuje wprowadzenia do szkół zajęć dodatkowych z zakresu edukacji seksualnej”.
2019-08-30 14:02:45
miniaturka

Już jutro IV Ogólnopolski Zlot Włóczkersów! Pilna prośba o włóczkę do Banku Wełny

Wydziergane przez Włóczkersów czapki polecą wojskowym samolotem do Afganistanu już w połowie września.