Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "ad limina Apostolorum"
2021-10-27 10:59

Bp Kopiec: wpatrzeni w Maryję nie zboczymy z właściwej drogi

Wpatrzeni w Maryję i naśladując Ją, nie zboczymy z właściwej drogi – powiedział bp Jan Kopiec, biskup gliwicki, w homilii Mszy św. sprawowanej w Bazylice Matki Bożej Większej w ramach wizyty ad limina apostolorum czwartej grupy biskupów.
2021-10-18 11:02

Abp Polak: dziękujemy za Kościół, który wspólnie, duchowni i świeccy, stanowimy

Cum Petro et sub Petro – dziękujemy za Kościół, który wspólnie, duchowni i świeccy, stanowimy – powiedział abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, w homilii Mszy św. u grobu św. Piotra Apostoła w Bazylice Watykańskiej, na rozpoczęcie wizyty ad limina apostolorum trzeciej grupy biskupów.
2021-10-14 11:09

Bp Śmigiel: nauczanie św. Jana Pawła II domaga się ciągłego wprowadzania w życie

Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, o rodzinie i małżeństwie – powiedział bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński, w homilii Mszy św. sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w ramach wizyty ad limina apostolorum.
2021-10-14 09:26

Bp Piotr Libera: Synod zainicjowany przez Franciszka pozwoli kreować nowy model Kościoła

Rozpoczynający się synod może być pozytywnym impulsem pozwalającym kreować model Kościoła lepiej odpowiadającego realiom XXI wieku – mówi bp Piotr Libera, biskup płocki w rozmowie z KAI. „Bardzo istotne jest uważne wsłuchiwanie się w głos Ludu Bożego, kontakt, bycie z ludźmi, także z tymi prostymi” – dodaje.
2021-10-11 10:14

Abp Gądecki: kto chce zreformować świat, musi zacząć od samego siebie

„Dwaj Apostołowie świadczą, że prawdziwym uczniem Chrystusa jest tylko ten, kto potrafi śmiało podjąć dla Niego utrapienia, prześladowania, a nawet męczeństwo. Obaj uczą nas tego, że kto chce zreformować świat, musi zacząć od samego siebie” – powiedział abp Gądecki przy grobie św. Piotra w bazylice watykańskiej.
2021-10-06 12:08

Abp Górzyński: Nie można lepiej podjąć swojego powołania jak naśladując Maryję

Matka Boża stała się przez akt wiary uczestniczką całego życia Kościoła i przez to uczy nas, że jest to droga dla każdego z nas. Nie można lepiej podjąć swojego powołania jak naśladując Ją – powiedział abp Józef Górzyński w homilii Mszy św. sprawowanej w Bazylice Matki Bożej Większej w ramach wizyty „ad limina apostolorum”.
2021-10-05 12:22

Abp Budzik w bazylice laterańskiej: Nie dajmy nikomu zniszczyć Bożej świątyni w nas

Nie dajmy nikomu zniszczyć Bożej świątyni w nas, nie niszczmy jej sami. Nie pozwólmy, by wdarł się do niej zgiełk tego świata – powiedział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, w homilii Mszy św. sprawowanej przez biskupów w Bazylice św. Jana na Lateranie w ramach wizyty ad limina apostolorum.
2021-10-04 10:32

Obcojęzyczne wersje raportu z działań Kościoła w Polsce w obszarze ochrony małoletnich

Kościół w Polsce próbuje zmierzyć się z zaniedbaniami z przeszłości, podejmując przy tym szereg działań, które prezentuje raport o działaniach Kościoła w Polsce na rzecz ochrony dzieci i młodzieży oraz pomocy pokrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym. Opracowano właśnie angielsko-włoską edycję raportu.
2021-05-29 14:45

Wizyta „ad limina Apostolorum” polskich biskupów rozpocznie się 4 października

W październiku br. polscy biskupi udadzą się do Watykanu z wizytą „ad limina Apostolorum” (dosł. „do progów Apostołów”). Episkopat podzielony będzie na cztery grupy. Pierwsza z nich rozpocznie wizytę 4 października.
2021-05-15 07:07

„Ad limina Apostolorum” polskich biskupów na przełomie września i października 2021 roku

Na przełomie września i października br. biskupi polscy udadzą się do Watykanu z wizytą „ad limina Apostolorum”. W związku z trudną do przewidzenia sytuacją sanitarną, nie jest jeszcze znana konkretna data wizyty. Zostanie ona ustalona i podana do wiadomości w terminie późniejszym.
2019-03-08 15:45

Papież precyzuje: Bóg przyzwala na wielość religii

Ojciec Święty spotkał się z grupą 10 biskupów z Kazachstanu i Azji Centralnej.
2018-05-29 18:36

Papież do biskupów Nigeru i Burkina Faso o dialogu z islamem

Biskupi dwóch saharyjskich krajów przebywają z wizytą ad limina. Z Papieżem rozmawiali o problemach z islamem i duchowości kapłana diecezjalnego.
2018-05-11 10:11

Birma: trwa ofensywa przeciw chrześcijańskiej mniejszości Kaczinów

Przebywający w Watykanie birmańscy biskupi apelują o zaprzestanie represji względem chrześcijańskiego ludu Kaczinów. Birma usiłuje stłumić ich aspiracje do autonomii. Trwają naloty i ostrzał z ciężkiej artylerii. Giną przede wszystkim cywile.
2018-03-16 11:17

Pakistańscy biskupi u Papieża

Z wizytą ad limina przebywa Episkopat Pakistanu. Wczoraj biskupi zostali przyjęci przez Papieża. Ojca Świętego interesowała przede wszystkim dramatyczna sytuacja tamtejszych chrześcijan, coraz większa dyskryminacja.
2018-03-06 10:13

Watykan: Biskupi wietnamscy z wizytą ad limina

Wietnamscy biskupi przebywają w Watykanie z wizytą ad limina Apostolorum. W poniedziałek 32 hierarchów zostało przyjętych przez Ojca Świętego.
2017-02-25 13:00

Watykan: nowy styl wizyt ad limina

Papież Franciszek rewolucjonizuje styl wizyt ad limina Apostolorum, w ramach których co pięć lat episkopaty poszczególnych krajów zobowiązane są przybywać do Watykanu.
2017-02-14 07:08

Biskupi Kostaryki u Papieża

Najpilniejszym zadaniem wciąż pozostaje dla nas głoszenie miłości Boga każdemu człowiekowi. Wskazują na to biskupi Kostaryki, których Papież Franciszek przyjął na specjalnej audiencji w ramach ich wizyty ad limina Apostolorum.