Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-27 14:48
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

Msza święta dla rodzin z indywidualnym błogosławieństwem dzieci

„Kocham was wszystkich! I jeśli kiedykolwiek będziecie przeżywać jakiekolwiek trudności, nie bójcie się, albowiem ja kocham was także wtedy.”

Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Jakże bardzo Ona nas kocha! Właśnie tak, jak dobra matka kocha swoje dzieci, i z pewnością ucieszyła się szczególnie z obecności tych najmłodszych, którzy wraz ze swoimi rodzicami przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. 

To wyjątkowe spotkanie poprzedził koncert zespołu SMAJL. Na rozpoczęcie Eucharystii, którą o godzinie 16:00 odprawił ojciec Masseo Senczek OFM, słowa powitania do pielgrzymów skierował kustosz ks. kan. Łukasz Żurawski. 

Bardzo wzruszającym momentem było błogosławieństwo Boże, które otrzymało każde dziecko z kapłańskich dłoni przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek, które na twarzach maluchów wywołały uśmiech.  


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-27 13:41:09
miniaturka

Franciszek o przyjmowaniu migrantów: potrzeba rozsądku

Włoski episkopat przyczynił się do rozwiązania kryzysu, jaki wybuchł wokół statku włoskiej Straży Przybrzeżnej Diciotti z około 140 migrantami, uratowanymi na Morzu Śródziemnym.
2018-08-27 14:22:35
miniaturka

Beskid Żywiecki: finał „Ewangelizacji w Beskidach” na Wielkiej Raczy

Wznosząca się na wysokość 1236 m n.p.m. Wielka Racza w Beskidzie Żywieckim była ostatnim szczytem górskim, na którym w tegoroczne wakacje odbywała się szósta edycja „Ewangelizacji w Beskidach”.
2018-08-27 14:44:42
miniaturka

Papież Franciszek włączył warszawskiego księdza w grono swoich kapelanów honorowych

Ks. Bartłomiej Kapałka to organizator i pierwszy proboszcz w podwarszawskiej parafii Rybie. Dokument wręczył mu osobiście kard. Kazimierz Nycz, który dziś specjalnie przybył do Rybia na odpust parafialny św. Bartłomieja.
2018-08-27 15:19:23
miniaturka

Ks. Janusz Kumala nowym kustoszem Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

Decyzją przełożonego prowincjalnego Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce, ks. dra Tomasza Nowaczka MIC, nowym kustoszem Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym został ks. dr Janusz Kumala MIC.
2018-08-27 15:58:34
miniaturka

Bp Bryl o przygotowywanym dokumencie nt. formacji w polskich seminariach duchownych

Bp Bryl w ramach Komisji KEP ds. Duchowieństwa koordynuje prace nad polską aplikacją watykańskiego dokumentu "Dar powołania do kapłaństwa. Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis".
2018-08-27 16:35:58
miniaturka

Do Matki Bożej Pocieszenia pielgrzymują Samorządowcy

XII Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Krotoszyńskiego