Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-08 15:54
PS

Modlitwa za zranionych w 2. rocznicę powstania Inicjatywy „Zranieni w Kościele”

10 marca przypada druga rocznica rozpoczęcia działalności Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. – Tego dnia chcemy zaprosić wszystkich chętnych do modlitwy w intencji osób, które doświadczyły przemocy seksualnej ze strony ludzi Kościoła – zapraszają inicjatorzy dzieła na stronie zranieni.info.

Od 2 lat w każdy wtorek od godziny 19 do 22 działa telefon wsparcia „Zranieni w Kościele” dla osób, które zostały skrzywdzone przemocą seksualną w Kościele. Dyżurujący przy nich psychoterapeuci wysłuchują osób skrzywdzonych i udzielają wsparcia, przekazują informacje o możliwości otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej czy duchowej, umożliwiają kontakt z prawnikami, a także towarzyszą w procesie zgłaszania krzywdy do instytucji kościelnych i państwowych.

 „Zranieni w Kościele” to inicjatywa Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” oraz Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Tworzą wspólnie telefon zaufania, ale także środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Drugi rok swojej działalności podsumują podczas konferencji prasowej on-line w środę 10 marca br. o godz. 11.00.  Wieczorem zaś w kościele św. Michała Archanioła w Warszawie, przy ul. Puławskiej 95 o godz. 19.30 będzie miała miejsce modlitwa za osoby zranione wykorzystaniem seksualnym.

–  Osoby zranione wykorzystaniem seksualnym w Kościele doświadczyły trudnego do wyobrażenia cierpienia. Pragniemy modlić się za nie i z nimi. I prosić o siłę dla nich i czułość wobec samych siebie. Chcemy, aby nasza modlitwa była znakiem, że każda zraniona osoba jest w Kościele chciana i bardzo oczekiwana. Drodzy skrzywdzeni Siostry i Bracia, jesteście zranieni, ale nie opuszczeni – mówią inicjatorzy modlitwy.

Modlitwa za zranionych będzie transmitowana on-line poprzez kanał YouTube parafii św. Michała.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-08 14:08:26
miniaturka

Trzy lata więzienia i zakaz pracy z młodzieżą dla ks. Arkadiusza H.

Trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz dziesięć lat zakazu pracy z młodzieżą orzekł sąd w Pleszewie wobec ks. Arkadiusza H. oskarżonego o wykorzystywanie seksualne duchownego, którego historię przedstawili bracia Sekielscy w filmie „Zabawa w chowanego”.
2021-03-08 14:29:19
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

W Piśmie Świętym „serce” obejmuje całe wnętrze człowieka: jego rozum, wolę i (na końcu) uczucia. Przebaczyć „z serca” oznacza więc przede wszystkim przebaczyć rozumem i wolą (aktem), nad uczuciami nie mamy bowiem kontroli.
2021-03-08 15:25:12
miniaturka

Ordo Iuris przeciwko cenzurze w Internecie

Problemem wielu internautów jest blokowanie lub usuwanie treści i profili na portalach Facebook i YouTube. Nierzadko dotyczy to materiałów, które w żaden sposób nie łamały prawa. Instytut Ordo Iuris zapowiada wniosek w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
2021-03-08 16:17:07
miniaturka
play

Niezwykła animacja o Wandzie Modlibowskiej – wybitnej polskiej lotniczce

Z okazji Dnia Kobiet Fundacja PGE, Fundacja na rzecz Wielkich Historii oraz Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego przygotowały animację o Wandzie Modlibowskiej, polskiej lotniczce, pilotce szybowców i pionierce krajowego lotnictwa.
2021-03-08 16:30:56
miniaturka

Ks. Cisło: obecność papieża w Iraku zwróciła oczy świata na ten region

„Był to również znak ważny dla miejscowych chrześcijan: papieżowi na nich zależy, przyjechał, by swoją obecnością wzmocnić tę małą trzódkę” – powiedział ks. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2021-03-08 16:53:22
miniaturka

Węgry, Liban, Argentyna – gdzie pojedzie papież?

Wracając z Iraku Franciszek wyznał, że po miesiącach pandemicznych ograniczeń ta pielgrzymka była dla niego jak wyjście z więzienia. Wskazał, że „zaczął żyć na nowo”, ponieważ „mógł dotknąć Kościoła, dotknąć świętego ludu Bożego, dotknąć wszystkich ludzi”.