Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-12 11:30
PS

Modlitwa za zranionych – także on-line

Już po raz piąty w Krakowie odbędzie się "Modlitwa za zranionych". – Chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli – zapewniają organizatorzy. Dzięki transmisji na kanale YouTube w modlitwie 21 czerwca będzie mógł uczestniczyć każdy.

Msza św. w intencji osób skrzywdzonych w Kościele katolickim, wspólna modlitwa i rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem i wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka – zaplanowane są na niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. To już piąte spotkanie łączące osoby, które poprzez modlitwę chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.

"Modlitwa za zranionych" odbyła się po raz pierwszy rok temu. – Jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli – wyjaśnia Rafał Szwarc ze Wspólnoty Hanna.

Spotkanie 21 czerwca br. rozpocznie się Eucharystią sprawowaną o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Homilię wygłosi ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Godzinę później rozpocznie się transmitowana na żywo na kanale Sanktuarium św. Jana Pawła II "Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim", którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. (Link do transmisji, początek o godz. 19.00)

Po modlitwie zaplanowano rozmowę z Ewą Kusz, psychologiem, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka. – Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można zadać pytanie pani Ewie Kusz, psycholog i terapeutce – zachęcają organizatorzy.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-12 10:06:42
miniaturka

Francja: episkopat broni wolności Kościoła

Ze stanowczą obroną wolności Kościoła wystąpił abp Éric de Moulins-Beaufort na zakończenie sesji plenarnej episkopatu Francji.
2020-06-12 10:17:33
miniaturka

#KomentarzNiedzielny - Święty, powszechny, apostolski Kościół. Jeden.

„To się musi rozpaść” – powiedział mi, pokazując w jednej z gazet zdjęcie grupy biskupów. „Co się musi rozpaść?” – zapytałem, udając, że nie rozumiem słów rozmówcy. „Hierarchiczny Kościół”. Komentarz do Ewangelii, Mt 9, 36-38; 10, 1-8.
2020-06-12 11:10:38
miniaturka

Włochy: szkoły niepaństwowe walczą o przetrwanie

Szkoły katolickie we Włoszech nadal walczą o przetrwanie. Ze względu na popandemiczny kryzys gospodarczy, nawet co druga z nich może nie wznowić po wakacjach działalności oświatowej. Pozbawionych dochodów rodziców nie stać już na opłacanie szkoły.
2020-06-12 11:44:24
miniaturka

Sekretariat KEP: u pięciu sióstr stwierdzono koronawirusa

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
2020-06-12 12:07:00
miniaturka

Boże Ciało w Watykanie

Choć w Watykanie uroczystość Bożego Ciała przypadała we czwartek, to główne uroczystości odbędą się w niedzielę. Papież Franciszek dostosowuje się do zwyczajów przyjętych we włoskim Kościele.
2020-06-12 12:17:36
miniaturka

'Życie eucharystyczne' jest zawsze możliwe, mimo ograniczeń w kulcie Eucharystii

W tym roku publiczne oddawanie czci Eucharystii jest mocno ograniczone, ale zawsze możliwe jest „życie eucharystyczne”. Franciszek podkreślił, że konsekrowana hostia uobecnia Chrystusa: jesteśmy wezwani, aby szukać Go przed tabernakulum w kościele, ale także w tabernakulum, którym są: cierpiący, osoby osamotnione, ubogie i marginalizowane.