Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-30 17:39
Wiktor Szponar

Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

Cztery niesamowite rozmowy kleryków gdańskiego seminarium z księżmi profesorami. Szczerze i z pasją o kapłaństwie.

Autor/źródło: Wydawnictwo AA

  "Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką” to cztery bardzo osobiste rozmowy kleryków z najbardziej znanymi księżmi archidiecezji gdańskiej. Rozmowy uczniów z mistrzami o seminarium, rozeznawaniu powołania i kapłaństwie. Książka pokazuje życie wewnątrz-seminaryjne takie jakie jest naprawdę. Historia czterech niezwykłych księży: ks. prof. Antoniego Misiaszka -naukowca i duszpasterza, ks. dr. Jerzego Kownackiego – świadka II Soboru Watykańskiego i Radiową Osobowość Roku, ks. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka - egzorcystę i założyciela wspólnoty Marana Tha oraz ks. infułata Stanisława Ziębę - protonotariusza apostolskiego i wieloletniego kanclerza kurii. Takiej książki jeszcze nie było!

  Był rok 1957. Władze komunistyczne sięgają szczytów hipokryzji. Po odebraniu niemal wszystkich nieruchomości, pozwalają na założenie seminarium, ale tylko na terenie, których właścicielem nadal była diecezja. Do takich należała przyległa do katedry oliwskiej ruina pocysterskiego klasztoru z XII wieku. Właśnie tam powstało Gdańskie Seminarium Duchowne. W październiku na furcie seminaryjnej zameldowało się dwudziestu pięciu młodych chłopaków, którzy w tych ciężkich czasach chcieli zostać księżmi.

  O czym jest ta książka? O Bogu, który zawsze znajduje człowieka i towarzyszy w każdej chwili jego życia. Kapłaństwo to niezwykła przygoda, a życie każdego pobożnego księdza, jest gotowym materiałem na książkę. Oto ona.


https://www.religijna.pl/ksieza-bez-cenzury-rozmowy-pod-koloratka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-30 16:10:57
miniaturka

Abp Henryk Muszyński: wszystko jest darem, także starość

„Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek odczuwam ogromną wdzięczność za wszystko, co Pan Bóg pozwolił mi przeżyć” - powiedział emerytowany metropolita gnieźnieński, prymas Polski abp Henryk Józef Muszyński.
2018-09-30 16:25:44
miniaturka

Przesłanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Domu św. Jacka na Korsyce we Francji odbyło się spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, której przewodniczy bp Wiesław Lechowicz.
2018-09-30 16:38:59
miniaturka

Kraków: Dzień św. Franciszka

Już w następną niedzielę na jednym z najbardziej znanych skwerów w Krakowie, pod Oknem Papieskim, odbędzie się Dzień św. Franciszka.
2018-09-30 19:21:56
miniaturka

Pasłęk: X Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Gaude Mater Polonia”

Rekordowa liczba 150. śpiewaków oraz instrumentalistów uczestniczyła w dniach 29-30 września 2018 r. w X Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku.
2018-10-01 08:13:16
miniaturka

O. Costa przed synodem: rozpoznać, gdzie i jacy są młodzi

W dniach od 3 do 28 października odbędzie się w Rzymie Specjalny Synod Biskupów poświęcony młodzieży będzie okazją dla Kościoła do rozpoznania, gdzie i jacy są młodzi.
2018-10-01 08:36:51
miniaturka

Abp Gallagher w ONZ: wolność od prześladowań

Pogwałcenie religijnych praw mniejszości łączy się z najbardziej okrutnymi formami przemocy, takimi jak ludobójstwo, zbrodnie wojenne, czystki etniczne oraz inne zbrodnie przeciwko ludzkości – powiedział Abp Paul Gallagher w ONZ.