Strona główna
opoka.org.pl
2023-07-31 15:08
Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

KOPERNIK CAMP 2023

W dniach 21 - 24 września br. odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim spotkanie Młodzieży polonijnej - KOPERNIK CAMP 2023. W związku z 550. rocznicą urodzin oraz 480. rocznicą śmierci wielkiego Polaka - Mikołaja Kopernika, człowieka renesansu wybitnego astronoma, lekarza, nauczyciela, ekonomisty i księdza, dla uczczenia dziedzictwa tego niezwykłego Polaka Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" zaprasza aktywną młodzież z różnych zakątków świata do udziału w projekcie Kopernik Camp.

DNI PEŁNE WARTOŚCIOWYCH ATRAKCJI!

W dniach 21-24 września 2023 roku, będziemy razem w malowniczym Lidzbarku Warmińskim - miejscu związanym z historią Kopernika. Jest to miasto o bogatej wielowiekowej historii. Możecie odkryć uroki tego regionu uczestnicząc w grach miejskich i zwiedzając zamek biskupów warmińskich. Przed Wami wyjątkowe chwile w towarzystwie ambasadorów z różnorakich dziedzin. Będą z nami: sportowiec Robert Korzeniowski, ksiądz Biskup Turzyński oraz pasjonat astronomii Robert Szaja czy też prof. Jan Sienkiewicz – historyk i krytyk sztuki, kurator. Będzie to dla Was okazja do podniesienia kompetencji językowych i wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej poprzez kontakt z polską kulturą, historią i geografią.

Podczas warsztatów "Kopernik człowiek renesansu", będziecie mieli szansę uczyć się od wybitnych naukowców, zarówno tych mieszkających w Polsce, jak i poza nią. Rozwijając postawy obywatelskie i patriotyczne staniecie się ambasadorami polskości.

Naszym priorytetem jest podniesienie Waszych kompetencji językowych i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, dlatego zaplanowaliśmy rozmówki, konwersatoria oraz warsztaty z edukatorami z zakresu historii, geografii, kultury i języka polskiego.

Wystawy, filmy, dyskusje będą doskonałą okazją do zapoznania się z postacią Mikołaja Kopernika.

Nie zabraknie również wycieczek edukacyjnych - odwiedzimy Frombork, miejsce związane z młodością Kopernika, oraz Olsztyn, gdzie czeka na nas Obserwatorium Astronomiczne oraz Zamek Kapituły Warmińskiej. W Lidzbarku Warmińskim, w zamku Biskupów Warmińskich, poznamy historię w formie emocjonującej gry miejskiej!

DOŁĄCZCIE DO NAS, POSTAWCIE NA ROZWÓJ OSOBISTY!

POSZUKAMY ODPOWIEDZI NA PYTANIE, JAK ZOSTAĆ KOPERNIKIEM XXI WIEKU.

Nie przegapcie szansy na niesamowite doświadczenia i spotkania z innymi młodymi ludźmi z całego świata!

RAZEM STWORZYMY ŚWIAT PEŁEN PASJI, NAUKI I ODKRYĆ

- TAK, JAK TO UCZYNIŁ MIKOŁAJ KOPERNIK WIELE WIEKÓW TEMU.

Więcej informacji - rejestracja

http://wspolnotapolska.org.pl/kopernik/mlodziez.php


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-07-07 11:52:18
miniaturka

O. Adam Żak SJ koordynatorem KEP na trzecią kadencję

Jezuita o. Adam Żak SJ, od 10 lat koordynator Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży będzie nadal pełnił tę funkcję. Na trzecią kadencję powołali go biskupi podczas 395. zebrania plenarnego KEP w Lidzbarku Warmińskim.
2023-07-10 14:04:11
miniaturka

Studia z prewencji wykorzystania uczą jak chronić i wspierać

Po raz kolejny do skierowania przedstawicieli diecezji i zgromadzeń zakonnych na studia podyplomowe „Profilaktyka przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży” realizowanych przez Centrum Ochrony Dziecka i skorzystania z grantów edukacyjnych Fundacji Świętego Józefa zachęcił delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak.
2023-07-31 14:14:04
miniaturka

POLONIA I POLACY W DRODZE NA ŚDM

Po wielu miesiącach kontaktu w mediach społecznościowych grupy młodzieży biorące udział w projekcie "Polonia i Polacy w drodze na Światowe Dni Młodych" wyruszyły wspólnie do Lizbony. Przedstawiciele Młodzieży Polonijnej ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Anglii, Francji, Grecji, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Paragwaju oraz grupy Młodzieży z Polski spotkały się w Paryżu, Madrycie i Barcelonie by wspólnie wyruszyć w dalszą drogę do Portugalii. W projekcie "Polonia i Polacy w drodze na ŚDM" bierze udział 600 osób.
2023-07-31 23:27:34
miniaturka

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Komisja Wychowania Katolickiego KEP objęła patronatem Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie
2023-08-03 14:11:10
miniaturka

"Być Polakiem" Gala Finałowa XIII Edycji Konkursu

W Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się XIII gala konkursu „Być Polakiem”. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze szkół polonijnych na całym świecie odebrali nagrody i upominki. Na konkurs wpłynęło ponad 1200 prac z 37 krajów. Uczniowie przygotowywali na konkurs prace w jednym z trzech formatów: pracy plastycznej, pracy literackiej w języku polskim lub filmu wideo o konkretnej tematyce. Przedmiotem konkursu dla nauczycieli było natomiast przygotowanie konspektu lekcji gramatycznej.
2023-08-03 14:57:42
miniaturka

KONGRES RODZIN POLSKICH I POLONIJNYCH

W dniach 15-17 września 2023 roku odbędzie się w Gdańsku Światowy Kongres Rodzin Polonijnych zatytułowany ”Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w Rodzinę. Do udziału w Kongresie zapraszamy Rodziny Polskie i Polonijne. Kongres Rodzin odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie w Gdański oraz w formie online (częściowa transmisja Kongresu). Referaty przygotowywane przez specjalistów w zakresie tematyki rodzinnej dostarczą uczestnikom wielu cennych informacji o tym jak budować szczęśliwe rodziny. W ramach Kongresu przewidziane są także różne warsztaty oraz konsultacje indywidualne ze specjalistami.