Strona główna
opoka.org.pl
2023-01-10 13:47
PS

Kolejna grupa wsparcia dla Zranionych od 21 stycznia w Krakowie

W trzecią sobotę stycznia zainauguruje pracę grupa wsparcia terapeutycznego dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym przy Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie. Nabór do grupy trwa do 15 stycznia.

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie rozpoczęła nabór do grupy wsparcia terapeutycznego dla osób zranionych. Rozpocznie ona pracę 21 stycznia br.

– Naszą pomoc kierujemy do tych osób dorosłych, które doświadczyły w Kościele wykorzystania seksualnego w okresie małoletności, w stanie niepełnosprawności lub bezradności, a dzisiaj zmagają się z cierpieniem. Bardzo chcemy, by grupa wsparcia stała się przestrzenią do wypowiedzenia tego, co trudno wypowiedzieć, do bycia wysłuchanym i przyjętym z całym bólem, jaki nosi się w sercu – wyjaśniają twórcy grupy.  Jaka zapewniają, gwarantują  dyskrecję i anonimowość. Sam udział w grupie terapeutycznej jest nieodpłatny.

Aby zapisać się na konsultacje kwalifikujące do grupy należy do 15 stycznia br. wypełnić formularz znajdujący się na stronie https://kuuzdrowieniu.pl. Na konsultacje można zapisać się także telefonicznie pod numerem 12 260 75 14 od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00.

Spotkania grupowe będą odbywały się w Krakowie w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Faustyny 70  w Krakowie.

Pierwsze grupy wsparcia „Ku uzdrowieniu” działały w 2021 r., dzięki wsparciu finansowemu  ze środków Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski. „Ufam, że oferowana pomoc przyczyni się do zaopatrzenia ran osób pokrzywdzonych i będzie sposobem towarzyszenia na drodze ich uzdrowienia” – podkreślił wówczas w liście do proboszczów archidiecezji krakowskiej abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2022-12-29 11:29:11
miniaturka

Konferencja prasowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”

W czwartek 29 grudnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona Kongresowi Młodzieży Polonijnej, który odbywa się obecnie w formie online. Uczestniczy w nim młodzież polonijna z całego świata. Inicjatywa ta stanowi kontynuację kongresów, które odbyły się w latach 2016-2021. Podczas konferencji ogłoszenie wyniki konkursu literackiego „Kocham Polskę”.
2022-12-30 07:12:40
miniaturka

Bp Turzyński zaprasza na Kongres Rodzin Polonijnych

Chcemy pokazać piękno rodziny. Każdorazowo na Kongresach Rodzin Polonijnych można wysłuchać niezwykłych świadectw rodzin mówiących o wzajemnym szacunku, miłości, przezwyciężaniu kryzysów, wychowaniu młodzieży – powiedział Family News Service delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, zapraszając na VI Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych, który w dniach 15-17 września 2023 r. odbędzie się w Gdańsku. W tym roku 30 grudnia przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
2023-01-02 15:00:38
miniaturka

Komunikat

"Wypowiadanie się o sprawie w sposób, który pozwala na identyfikacje osoby skrzywdzonej lub jej bliskich jest poważnym nadużyciem, prowadzi do wtórnej wiktymizacji i tym samym pogłębienia ich cierpienie" - podkreślają Marta Titaniec i ks. Piotr Studnicki.
2023-01-10 14:37:17
miniaturka

Ruszają konsultacje prawne dla osób skrzywdzonych

Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski powołała zespół do spraw konsultacji prawnokanonicznych, który już w najbliższą środę, 11 stycznia, rozpocznie udzielanie bezpłatnych konsultacji prawnych.
2023-01-12 10:12:15
miniaturka

Delegat KEP: ta wiadomość jest ważna także dla innych skrzywdzonych

"Zgoda Stolicy Apostolskiej, by przekazać częściową informację o wyroku jest jasnym znakiem, że śmierć sprawcy, choć zamyka karne postępowanie kanoniczne, nie kończy sprawy. Żyją pokrzywdzeni mierzący się z bolesnymi skutkami jego przestępstw. Ze strony Kościoła musimy zrobić wszystko, by im pomóc" - podkreśla abp Wojciech Polak, Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.
2023-01-12 22:25:03
miniaturka

Projekty Archidiecezji Katowickiej

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do udziału w kilku projektach