Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-31 09:16
PS

Zaproszenie na konferencję prasową - Pomoc zranionym w Kościele

W ostatnim czasie bardzo wiele słyszymy o skandalu wykorzystywania seksualnego nieletnich przez dorosłych, zarówno duchownych, jak i świeckich.Podczas spotkania abp Wojciech Polak podsumuje obecny stan pomocy skrzywdzonym i działania Kościoła. Konferencji towarzyszyć będzie premiera książki "Łzy niewinności".


Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Wydawnictwo W drodze
zapraszają na konferencję prasową pt.

POMOC ZRANIONYM W KOŚCIELE

Konferencja odbędzie się

12 lutego 2020 r. (środa) o godz. 11.00
w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski

(Warszawa, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6)
sala nr 16


W dyskusji udział wezmą:

abp Wojciech Polak
Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci I Młodzieży, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski


Tomasz Grabowski OP
dominikanin, prezes Wydawnictwa W drodze


Barbara Smolińska
współinicjatorka "Zranieni w Kościele", psychoterapeuta i superwizor PTP, szefowa Pracowni Dialogu


Spotkanie poprowadzi:

ks. Piotr Studnicki
kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

 
 

W ostatnim czasie bardzo wiele słyszymy o skandalu wykorzystywania seksualnego nieletnich przez dorosłych, zarówno duchownych, jak i świeckich.

Podczas spotkania abp Wojciech Polak podsumuje obecny stan pomocy osobom skrzywdzonym oraz zaprezentuje aktywności, które zostaną podjęte przez Kościół w najbliższych miesiącach.

Konferencji towarzyszyć będzie premiera książki "Łzy niewinności". Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia Joëla Pralonga, wydanej przez dominikańskie Wydawnictwo W drodze. O powodach wydania tej publikacji oraz grupach, do których jest skierowana opowie Tomasz Grabowski OP.

Świadectwa osób skrzywdzonych dowodzą, że do pełnego uzdrowienia potrzebne jest umiejętne łączenie wsparcia duchowego i profesjonalnej psychoterapii. Jak rozpoznawać pierwsze symptomy nadużyć w stosunku do dzieci, jak pomagać im i ich rodzinom na drodze leczenia traumy wyjaśni Barbara Smolińska.


Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: biurodelegata@episkopat.pl w terminie do 11 lutego br. (wtorek) do godz. 16.00.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-01-31 08:14:13
miniaturka

Hongkong: przepisy dla kościołów chroniące przed wirusem

Wobec rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Chinach kontynentalnych, Kościół w Hongkongu wydał nowe przepisy mające na celu prewencję i ochronę kościołów oraz parafii.
2020-01-31 08:54:50
miniaturka

Sąd apelacyjny w Lyonie uniewinnił kard. Barbarina

Sąd Apelacyjny Trybunału karnego w Lyonie wydał decyzję w sprawie kard. Philippe’a Barbarina w związku z niezgłoszeniem przez niego przypadków wykorzystywania seksualnego popełnionych przez byłego księdza Bernarda Preynata.
2020-01-31 09:05:06
miniaturka

Pomoc zranionym w Kościele

Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz Wydawnictwo W drodze zapraszają na konferencję prasową pt. Pomoc zranionym w Kościele.
2020-01-31 09:39:09
miniaturka

Papież: chrześcijanin jest pełen hojności i miłości

„Oby Pan udzielił nam łaski chrześcijańskiego życia, a przede wszystkim, byśmy nie bali się krzyża i upokorzeń, ponieważ to jest droga, którą On wybrał, aby nas zbawić” – te słowa Papież wypowiedział podczas Mszy w Domu św. Marty.
2020-01-31 10:04:24
miniaturka

Franciszek: trzeba przezwyciężać kulturę odrzucenia!

Papież Franciszek wskazał, że w obecnym kontekście społeczno-kulturowym życie ludzkie często jest oceniane przez pryzmat sprawności fizycznej i przydatności w społeczeństwie.
2020-01-31 10:27:18
miniaturka

Przewodniczący KEP: wyrażam poparcie dla dialogu ws. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości

Przewodniczący Episkopatu Polski przypomniał ważne przesłanie św. Jana Pawła II, który mówił: „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim”.