Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-27 18:46
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XIX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

„Maryję zawsze warto zapraszać w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.” ~ mówił bp Edward Janiak, podczas sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie.

Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia od wczesnego rana przybywali pielgrzymi w pieszych pielgrzymkach wraz ze swoimi duszpasterzami, wśród których znalazła się parafia św. Mikołaja z Benic z proboszczem ks. Rafałem Kopisem, parafia p.w. św. Jana Chrzciciela z proboszczem ks. Krzysztofem Ślicznym a także parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie z ks. Andrzejem Szulcem i wielu innych regionów. Po raz pierwszy przybyła także Pielgrzymka Rowerowa z parafii p.w. św. Wojciecha w Kobiernie. Przybyli pielgrzymi, po przywitaniu przez kustosza ks. kan. Łukasza Żurawskiego, wzięli udział w Pontyfikalnej Sumie Odpustowej, przy ołtarzu polowym, której przewodniczył J. E. ks. bp Edward Janiak, Biskup Kaliski.
Swoim śpiewem tą wyjątkową uroczystość uświetnił Chór z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Po uroczystej Eucharystii odbyło się spotkanie w gościnnych Ogrodach Proboszczowskich, gdzie na przybyłych pielgrzymów i gości czekał poczęstunek. W godzinach popołudniowych odbył się przejazd i zaprzęgów konnych w ramach IX Pielgrzymki Konnej, która wraz IV Pielgrzymką Motocyklową uczestniczyła Eucharystii odprawionej przez ks. Krzysztofa Raja. Paradą motocyklową uczestnicy pielgrzymki podziękowali za tak piękne kolejne już spotkanie. Główne uroczystości odpustowe zakończyły się nabożeństwem różańcowym i Apelem Jasnogórskim.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-27 16:35:58
miniaturka

Do Matki Bożej Pocieszenia pielgrzymują Samorządowcy

XII Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Krotoszyńskiego
2018-08-27 18:07:59
miniaturka

Bp Piotrowski: łaska wiary chrzcielnej to podstawa kwalifikacji każdego katechety

Łaska wiary chrzcielnej to pierwsza i zasadnicza kwalifikacja każdego katechety - mówił dzisiaj w kieleckiej bazylice bp Jan Piotrowski przewodnicząc Mszy św. i głosząc kazanie do katechetów.
2018-08-27 18:33:00
miniaturka

50-lecie koronacji krakowskiej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Naród polski w dramatycznych okolicznościach „aresztowania” Jasnogórskiego Wizerunku dał przejmujące świadectwo niezłomnej wierności Bogarodzicy i Chrystusowej Ewangelii – mówił kard. Stanisław Dziwisz w Bazylice Mariackiej.
2018-08-27 20:18:01
miniaturka

Bp Janiak: z Maryją chcemy iść w przyszłość

- Z Maryją chcemy iść w przyszłość - mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. W czasie uroczystości wspominano 19. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
2018-08-28 08:12:01
miniaturka

Zamordowano kolejnych dwóch kapłanów

Zamordowano dwóch katolickich księży, do obu tragedii doszło na kontynentach amerykańskich. Od stycznia br. na świecie zabito aż 25 kapłanów.
2018-08-28 08:40:05
miniaturka

Papież: nie skazujmy nikogo bez udowodnienia mu winy

Problem nadużyć ludzi Kościoła znalazł się w centrum konferencji prasowej, jaka odbyła się w samolocie w czasie lotu powrotnego z podróży apostolskiej Papieża do Irlandii.