Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-24 11:27
Monika Fenisz

Wymagaj od siebie! - rekolekcje KSM

"Czego uczy nas reguła św. Benedykta?" - nad tym pytaniem zastanawiali się uczestnicy rekolekcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w archidiecezji katowickiej.

Uczestnicy rekolekcji
Autor/źródło: KSM Katowice

55 młodych osób spędziło weekend na poznawaniu św. Benedykta i zasad, którymi kierował się w życiu. Pomagał im w tym ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej, który poprowadził rekolekcje. Młodzi mieli okazję do refleksji nad Słowem Bożym metodą ignacjańską, ale i do wspólnej zabawy. Był to też czas zawiązywania nowych znajomości, spotkały się tam bowiem osoby z różnych części diecezji. 

Młodzież miała okazję wysłuchać p. Dariusza Pietrka, który opowiedział o sektach. W niedzielę do uczestników dołączył ks. Mateusz Kozielski, KSM-owicz, który przypomniał, że KSM ma łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością. 

Kasia, jedna z uczestniczek, uważa, że był to dobrze przeżyty czas: Rekolekcje w Kokoszycach są na stałe wpisane w moim kalendarzu. Jak co roku, przyjeżdżam tu po to, żeby uciec z tego gnającego do przodu świata, aby chociaż na chwilę się zatrzymać, wyciszyć, ale przede wszystkim pogłębić moją relację z Bogiem. Tak było i tym razem. Oprócz tego, że nabrałam dystansu do otaczających mnie spraw, to temat poruszony na rekolekcjach był dla mnie trafiony w 100 % i dał mi nadzieję, że mogę coś zmienić, poprawić w moim życiu duchowym.

Podobnie sądzi również inna uczestniczka, Marta - Tegoroczne rekolekcje były czasem bardzo intensywnym - zapełnionym, przepracowanym i przemodlonym w 100%. Czas ten zmotywował nas, byśmy dalej rozwijali się i dojrzewali w wierze

Rekolekcje odbyły się w miniony weekend w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy