Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-01 22:30
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

W Mikstacie dzieci z Bożym błogosławieństwem rozpoczynają Nowy Rok

Do modlitwy o serca otwarte, potrafiące przyjąć Jezusa i Maryję do swego życia i ucieszyć się Ich obecnością zachęcał ks. Krzysztof Lipiński podczas Mszy św. w intencji dzieci.

Indywidualne błogosławieństwo dzieci w Nowy Rok
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Licznie zgromadzili się wierni w mikstackiej parafii na Mszy Świętej o godzinie 0.15. Pora trochę nietypowa, ale i dzień wyjątkowy 1. styczeń – Nowego Roku 2018. Przyszli, by prosić o Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się roku.

Od kilku lat w mikstackiej parafii w pierwszym dniu Nowego Roku sprawowana jest także Msza Święta w intencji dzieci połączona z indywidualnym błogosławieństwem. W tym roku sprawował ją w kościele farnym o godz. 16.00 ks. wikariusz Krzysztof Lipiński. Czasami ta Msza św. sprawowana było w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha. Okazało się jednak, że nasze niewielkie rozmiarami, ale wielkie duchem sanktuarium nie jest w stanie pomieścić w swoim wnętrzu uczestników tej Eucharystii. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże” (Mk 10, 14-15) powiedział Jezus do uczniów, którzy chcieli, by odpoczął nieco i starali się nie dopuszczać do niego dzieci. Nie tylko nie zabraniali, ale przynieśli, bądź przyprowadzili do Jezusa licznie swoje dzieci rodzice z mikstackiej parafii. Przybyli do mikstackiego wieczernika, by prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę  w 2018 roku.

W słowie skierowanym do zebranych ksiądz wikariusz Krzysztof opowiedział historię rodziny, w której narodziło się  drugie dziecko. Starsze, prosiło, by rodzice pozwolili mu pozostać samemu z młodszym bratem. Rodzice spełnili jego prośbę. Gdy dzieci zostały same rodzice przez uchylone drzwi usłyszeli jak ich starszy syn pochylając się nad maleństwem prosi : powiedz mi jaki jest Jezus, jaki jest Bóg, bo ja już powoli zapominam.   Podkreślił, że gdy patrzymy na dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, to tak jakby się Boga widziało. Zwrócił uwagę, że obraz dziecka dotyka serca, porusza do czynienia dobra. Kontynuując rozważanie ksiądz wikariusz podkreślił, że  okres Bożego Narodzenia wyzwala w nas wrażliwość, dobroć, pragnienie pokoju. Kapłan dzieląc się świadectwem spotkań z rodzinami podczas wizyty kolędowej zwrócił uwagę, że modlitwa dziecka jest prosta, szczera. Zwrócił uwagę, że wszystko co słyszymy  w tych dniach w Słowie Bożym kieruje naszą  uwagę na osobę małego Jezusa. „ Gdzie jest Jezus tam jest Maryja” powiedział w homilii ks. Krzysztof i zachęcił byśmy spróbowali odpowiedzieć sobie co możemy zrobić najlepszego dla swego życia osobistego, w małżeństwie, w rodzinie. Zaproszenie Jezusa i Maryi  do swojego życia jest  najlepszą  rzeczą jaką możemy uczynić wskazał kapłan. Kończąc rozważanie ks. wikariusz Krzysztof podkreślił, że Święta Rodzina nie miała lekkiego życia, przez wielu ludzi Boże Narodzenie nie zostało zauważone. Mimo wielu trudności Święta Rodzina jest rodziną  szczęśliwą, bo jest  w niej Jezus. Zachęcał zebranych byśmy prosili o serca otwarte, które będą potrafiły przyjąć Jezusa i Maryję  do swego życia i ucieszyć się Ich obecnością. Po Mszy Świętej ks. wikariusz Krzysztof odmówił modlitwę błogosławieństwa dzieci. Następnie ks. proboszcz Krzysztof  Ordziniak  i ks. wikariusz udzielali dzieciom indywidualnego błogosławieństwa. Dzieci  otrzymały  pamiątkowe obrazki i słodycze. Po indywidualnym błogosławieństwie  rodzice z dziećmi zatrzymywali się na chwilę  modlitwy przy żłobku. Zapewne, tak jak zachęcał ks. wikariusz Krzysztof,  wiele rodzin zaprosiło  do swego życia Jezusa, Maryję i Józefa. Pod taką opieką dzieci będą wzrastały w łasce i mądrości u Boga i ludzi...


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy