Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-28 14:33
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

U Matki Bożej Pocieszenia modlimy się za zmarłych

Nie chodzi o to, żeby się smucić. Wspomnienia to dar ~ łączą nas tu na dole z tymi tam na górze. Koją ból, przywołują uśmiech, potrafią czynić cuda. Pielęgnujmy je przywołując w myślach bliskich naszym sercom, szczególnie w takie dni jak dziś. Tulmy mocno w myślach tych już nieobecnych ~ rodziców, dziadków, sąsiadów, kolegów z klasy, znajomych z widzenia.

Modlitwa za zmarłych
Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Za zmarłych czcicieli Matki Bożej, zmarłych dobrodziejów Sanktuarium oraz poległych w obronie Ojczyzny, modlono się w poniedziałek podczas uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. O godzinie 10:00 licznie zgromadzeni parafianie i przybyli pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, z procesją na cmentarz, którą odprawił ks. kan. Jarosław Powąska a poprzedziło ją nabożeństwo różańcowe za zmarłych, których wspominano przez cały dzień. Na zakończenie dnia, parafianie oraz licznie przybyli pielgrzymi patrząc w kochające oczy Matki Bożej, odśpiewali Apel Jasnogórski. 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-28 13:39:10
miniaturka

Konferencja - Biblia o Finansach

Zdarzyło Ci się martwić o pieniądze? Zastanawiasz się czy wystarczy Ci do "pierwszego"? A może dobrze zarabiasz a nadal brakuje pieniędzy?
2019-08-28 14:24:54
miniaturka

Jasna Góra: ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony

Pod hasłem „Do Matki, pełnej Ducha Świętego” w najbliższą sobotę i niedzielę, 31 sierpnia – 1 września, na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony.
2019-08-28 14:26:15
miniaturka

Mikstaccy parafianie z rewizytą u Jasnogórskiej Pani

Mikstat: W czerwcu 2011 roku przeżywaliśmy piękny czas nawiedzenia Matki Bożej w znaku Kopii Cudownego Obrazu. Maryja nawiedza kolejne parafii, a mikstaccy parafianie złożyli Maryi rewizytę.
2019-08-28 15:07:29
miniaturka
play

Prawdziwe, muzyczne ukojenie! Modlitwa Iwony Pietrali

- Ty tylko pragniesz mojego serca, by w duszy mojej móc dziś zamieszkać - śpiewa Iwona Pietrala.
2019-08-28 15:56:53
miniaturka

Płock: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży modli się za bp. Liberę

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej modli się za przebywającego w eremie kamedulskim biskupa Piotra Liberę: - Wyrażamy w ten sposób jedność z naszym biskupem - mówi Małgorzata Roman, przewodnicząca stowarzyszenia.
2019-08-28 16:01:04
miniaturka

Caritas Polska: wakacyjny kurs dla ubogiej młodzieży z Indii

Dzięki funduszom z Caritas Polska 103 uczniów z dystryktu Kandhamal w stanie Odisha w Indiach mogło uczestniczyć w darmowym kursie wakacyjnym, który pomógł im przygotować się do ostatniej klasy szkoły i egzaminu końcowego.