Strona główna
opoka.org.pl
Fraza " zranieni w Kościele"
2020-10-14 07:23

Świętej Teresy rady dla skrzywdzonych

"Bóg posłużył się osobą św. Teresy od Jezusa, abym ponownie nie odeszła z Kościoła" - wyznaje jedna z osób skrzywdzonych. Z tekstów Świętej wybrała cytaty, które mogą być pomocne innym osobom skrzywdzonym.
2020-08-10 09:44

Ks. Piotr Studnicki: Mamy iść i szukać skrzywdzonych

Jakie konsekwencje dla pracujących z oddaniem księży mają kolejne ujawniane skandale pedofilskie i czy to temat, o którym trzeba aż tyle mówić – na te pytania odpowiada ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży w rozmowie na łamach „Przewodnika Katolickiego”.
2020-06-24 21:55

Osoba skrzywdzona: jesteście moim głosem w naszym Kościele

"Dziękuję, że jesteście moim głosem w naszym Kościele" – napisała osoba skrzywdzona w wiadomości, którą przekazała Centrum Ochrony Dziecka, Inicjatywie "Zranieni w Kościele", Fundacji Świętego Józefa i do Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Publikujemy treść listu:
2020-05-07 16:11

Kościół uczy się słuchać pokrzywdzonych

Telefon wsparcia "Zranieni w Kościele", pomoc via e-mail od Centrum Ochrony Dziecka oraz możliwość rozmowy z duszpasterzami osób pokrzywdzonych – to wyjście naprzeciw osobom skrzywdzonym seksualnie w środowisku kościelnym.
2020-03-18 17:13

Święty Józef – patron misji ochrony dzieci

Odpowiedzialność i wrażliwość – te cechy dobrze charakteryzują św. Józefa. Jest On wzorem troski o drugiego człowieka, zwłaszcza o najmłodszych. Uczy też wrażliwości i prawdziwej otwartości na bliźniego. Dlatego też stał się patronem powołanej przez Episkopat fundacji, która wesprze osoby wykorzystane seksualnie w dzieciństwie lub młodości.
2019-09-26 21:26

Kościół dla pokrzywdzonych

O pozytywnych działaniach ludzi Kościoła na rzecz pokrzywdzonych możemy przeczytać na portalu Aleteia. Głos tym bardziej wartościowy, że jego autorem jest jedna z ofiar.