Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-16 11:00
Redemptoryści

Rekolekcje dla maturzystów i kandydatów do Zgromadzenia Redemptorystów

Wakacje po maturze... Zastanawiasz się nad swoją drogą życiową? Może myślisz o kapłaństwie albo życiu zakonnym? Koniecznie sprawdź tę propozycję!

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści) zaprasza wszystkich maturzystów i osoby, które myślą o wstąpieniu do seminarium lub zostaniu bratem zakonnym na rekolekcje powołaniowe.


Odbędą się one w dniach 21-24 czerwca 2021 roku w Lubaszowej, w Małopolsce.


Podczas rekolekcji oprócz modlitwy i konferencji będzie możliwość ciekawych spotkań, rozmów z ojcami, braćmi, nowicjuszami i klerykami - redemptorystami.


Koszt uczestnictwa to dobrowolna ofiara.


Zapraszamy Cię serdecznie! Przyjdź, przyjedź, zobacz, doświadcz, zastanów się! ;) 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-16 10:03:09
miniaturka

Ekspert: koszty cyberataków na firmy są ogromne i bardzo trudne do oszacowania

Koszty cyberataków są ogromne i bardzo trudne do oszacowania, bo nie chodzi tylko o wyłudzenia pieniędzy czy niemożność świadczenia usług, ale także np. koszty wizerunkowe; poza tym firmy często o atakach nie wiedzą albo o nich nie mówią – wskazuje Igor Protasowicki z WSB.
2021-06-16 10:07:43
miniaturka

Raport: pandemia pogorszyła sytuację zawodową ponad 40 proc. pracowników fizycznych

COVID-19 negatywnie wpłynął na sytuację zawodową ponad 40 proc. pracowników fizycznych. 90 proc. z nich jest otwartych na nowe oferty pracy – wynika z opublikowanego w środę raportu „Kariera okiem fachowca” firmy Pracuj.pl.
2021-06-16 10:25:22
miniaturka

Po niemowlę z okna życia zgłosił się ojciec. Chce odzyskać córkę

Dziewczynka została znaleziona w koszalińskim oknie życia 14 czerwca. Następnego dnia po dziecko zgłosił się jego ojciec. Wyjaśniał, że pozostawienie córki w oknie życia było samodzielną decyzją jego żony. Chce odzyskać córkę.
2021-06-16 10:49:33
miniaturka

Rodzicielstwo to nie aplikacja

„Inicjatywy takie jak in vitro dla wszystkich dają nam do zrozumienia, że można się obejść bez ojca. Kryzys ojcostwa sprawia, że jako ojcowie nie mamy oparcia we wzorcach światowych, pogańskich. Nie pozostaje nam nic innego jak wsłuchać się w Objawienie Ojca i przyjąć św. Józefa za patrona” – radzi Fabrice Hadjadj, ojciec dziewięciorga dzieci.
2021-06-16 11:10:35
miniaturka

Austria: w szkołach obowiązkowa religia lub etyka

Zapowiedziane przez min. Czarnka obowiązkowe uczestnictwo w lekcjach religii lub etyki w szkołach spotkało się z ostrą krytyką. Tymczasem w Austrii taki obligatoryjny przedmiot również wprowadzany jest do programu nauczania, a religia i etyka postrzegane są jako integralnie powiązane ze sobą
2021-06-16 11:31:13
miniaturka

Trójpodział polskiego Kościoła – problem czy szansa?

Jacek Wojtysiak w tekście „Trzy Kościoły” („Gość Niedzielny”) przygląda się sytuacji Kościoła w Polsce. Jak pisze, zwykle funkcjonuje podział na Kościół otwarty i zamknięty, on jednak proponuje spojrzeć na trzy modele polskiego katolicyzmu: tradycyjny, charyzmatyczny i liberalny.