Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-20 21:00
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Przed 100-leciem konsekracji –kolejna nowenna miesięcy w mikstackiej farze

Mikstaccy parafianie trwają na nowennie miesięcy do Trójcy Świętej, by duchowo przygotować się do 100- lecia konsekracji fary.

Patronujaca mikstackiej farze Trójca Święta, dzieło W. Marcinkowskiego
Autor/źródło: Jacek Sikora

20. października 2018 roku mikstacka wspólnota parafialna będzie obchodziła 100- lecie konsekracji fary. Patronuje jej Trójca Święta. Do ważnych wydarzeń trzeba się dobrze przygotować. Stąd z inicjatywy ks. proboszcza Krzysztofa Ordziniaka odprawiana jest Nowenna Miesięcy do Trójcy Świętej. Po raz pierwszy na nabożeństwie do Trójcy Świętej stanowiącym formę duchowego przygotowania do tego pięknego jubileuszu zgromadzili się wierni w lutym. Czas szybko mija i nadszedł 20. marca czas na kolejne nabożeństwo. Poprzedziła je Eucharystia sprawowana w duchu dziękczynienia za fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.

W słowie skierowanym do zebranych ks. kanonik Krzysztof zwrócił uwagę na wielość decyzji, które człowiek musi podejmować w swoim życiu. Zwrócił uwagę, że przed podjęciem takiej ważnej decyzji stanął ks. kan. Franciszek Ruszczyński. To właśnie w czasie kiedy sprawował posługę proboszcza w mikstackiej parafii pobudowana została w niej piękna murowana świątynia. Ksiądz proboszcz podkreślił, że jego poprzednik, ks. Franciszek Ruszczyński napotykał na  wiele przeszkód, w tym początkowo na brak poparcia ze strony parafian dla podjęcia dzieła budowy nowej świątyni. Podkreślił, że to dzięki determinacji ks. kan. Franciszka Ruszczyńskiego możemy modlić się obecnie w tej świątyni. Podkreślił  ponadto troskę ówczesnego proboszcza o to, by prace w świątyni wykonywali znani artyści. Odnowiona niedawno płaskorzeźba Trójcy Świętej znajdująca się w ołtarzu głównym została wykonana przez znanego artystę Władysława Marcinkowskiego.

Za tę trudną decyzję o budowie świątyni jesteśmy winni wdzięczność i modlitewną pamięć ks. Franciszkowi Ruszczyńskiemu i wszystkim tym, którzy go wspierali, podkreślił ks. kan. Krzysztof Ordziniak.

Po zakończonej Mszy Świętej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zostało odprawione nabożeństwo ku czci Trójcy Świętej. Rozpoczęła je modlitwa nowennowa. To drugi miesiąc naszego trwania na Nowennie do Trójcy Świętej. Następnie odmówiona została Koronka. Ku niebu wraz z wonią kadzidła popłynęło wołanie: „Święty, Święty, Święty Pan Bóg zastępów. Pełne są niebiosa i ziemia chwały Twojej”  na uwielbienie Trójcy Świętej, Ojca, Syn, Ducha Świętego. Była także okazja do tego, by w ciszy swego serca wypowiedzieć dziękczynienie. Po Koronce do Trójcy Przenajświętszej odmówiliśmy litanię. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło nabożeństwo. O zbliżających się obchodach przypomina nam  baner umieszczony nad bramą wejściową do świątyni.

A my, znów za miesiąc, 20 kwietnia zbierzemy się w naszej mikstackiej farze na kolejnej Nowennie Miesięcy do Trójcy Świętej przed 100- leciem konsekracji.
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy