Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-20 10:05
Monika Fenisz

Powalczą o tytuł najlepszej grupy parafialnej

2 maja w Tychach odbędzie się II Patriotyczny Turniej Halowej Piłki Nożnej.

plakat
Autor/źródło: KSM Katowice

O tytuł najlepszej grupy parafialnej w piłce nożnej powalczą drużyny z całej archidiecezji katowickiej. Uczestnicy przyjadą bowiem z różnych rejonów, m.in. z Radzionkowa, Rybnika, Imielina, Chorzowa czy Tychów.

W sposób radosny i sportowy będziemy świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zapraszamy do wspólnego kibicowania drużynom z różnych części naszej archidiecezji – mówi Łukasz Fenisz, organizator turnieju.

Wciąż można zgłosić swój udział w zawodach. Jak podkreślają organizatorzy – zapraszamy wspólnoty ministrantów, bierzmowańców, oazowiczów, szafarzy, ale to nie musi być jedna grupa, osoby biorące udział w życiu parafii mogą się połączyć i wspólnie reprezentować swoją parafię.

Zgłoszenie należy przesłać na adres ksm.katowice@gmail.com. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: http://katowice.ksm.org.pl/patriotyczny-turniej-pilki-noznej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Wiktor Skworc – metropolita katowicki, patronat medialny sprawuje Radio eM. Organizatorem turnieju jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-20 08:44:47
miniaturka

Papież: ewangelizuje się wstając, wychodząc do ludzi, konkretem życia

W homilii wygłoszonej na Mszy w Domu św. Marty Franciszek podkreślił, że nie można ewangelizować bez pomocy Ducha Świętego. Należy wstać, wyjść do ludzi i rozpoczynać od konkretu życia.
2018-04-20 09:33:10
miniaturka

Papież w Apulii, by upamiętnić bp. Bella

Bp Antonio Bello bywa uważany za prekursora duszpasterskiego stylu Papieża Franciszka. Wzywał do miłości ubogich, opowiadał się za „Kościołem w fartuchu”. Dziś przypada 25. rocznica jego śmierci.
2018-04-20 10:01:15
miniaturka

Przewodniczący COMECE spotkał się z Junckerem

Abp Jean-Claude Hollerich, nowy przewodniczący Komisji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE spotkał się wczoraj z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Obaj pochodzą z tego samego, niewielkiego kraju: Luksemburga.
2018-04-20 10:09:32
miniaturka
play

45 rocznica święceń prezbiteratu abp Wiktora Skworca

19 kwietnia obchodzono 45-tą rocznicę święceń prezbiteratu ks. abp. Wiktora Skworca. Z tej okazji w samo południe w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach sprawowano uroczystą Eucharystię.
2018-04-20 10:37:40
miniaturka

Dialogi z Arcybiskupem: Powołanie jest wołaniem Boga

- Powołanie to nie tylko kwestia powoływanego, ale całej wspólnoty Kościoła, która musi być zatroskana o to, aby Pan Bóg nie został sam ze swym wołaniem skierowanym do człowieka - mówił podczas kolejnej edycji Dialogów u św. Anny abp Marek Jędraszewski.
2018-04-20 11:37:33
miniaturka

Kraków: zagrają w gry, by pomóc misjom

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zachęca, by zagrać z nimi w gry planszowe, a przy okazji wspomóc działania misyjne w Afryce i Azji Południowej.