Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-30 11:18
Nostra Res

Polsko-Niemieckie Spotkanie Eksperckie

Zbliża się polsko-niemieckie spotkanie eksperckie "Klimat - wspólne dobro, wspólna sprawa" w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

Autor/źródło: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum

W sobotę 1 grudnia 2018 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie eksperckie pt. „Klimat – wspólne dobro, wspólna sprawa” poświęcone zagadnieniom konferencji Szczytu Klimatycznego COP24., wdrożeniem zasad wynikających z tzw. Porozumienia Paryskiego oraz przesłaniu Papieża Franciszka zawartym w Encyklice „Laudato Si”.

Podczas spotkania jego uczestnicy podejmą szerszą dyskusję na temat międzynarodowego wymiaru zmian klimatu, wytyczania dróg jego ochrony i kształtowania polityki klimatycznej na najbliższe lata. Odniosą się także do kwestii transformacji energetycznej w obydwu krajach, w Polsce i Niemczech.

Udział w dyskusji zapowiedzieli znamienici goście, specjalizujący się w problematyce prawa, ekonomii, klimatu i energii, wśród nich: prof. dr Andreas Loschel (Uniwersytet w Munster) prof. dr hab. Irena Lipowicz (Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, b. ambasador RP w Austrii), prof. dr hab. Florian Kuźnik (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach); ks. Piotr Brząkalik (proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach, asystent kościelny Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra RES).
Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy