Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-27 15:31
Waldemar Wesołowski

Pielgrzymka na górę Górzec w Męcince

Parafia św. Andrzeja w Męcince i parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze serdecznie zapraszają na pielgrzymkę na Kalwarię w Męcince.

Odbędzie się ona 8 września br. Rozpoczęcie w kościele św. Andrzeja Apostoła w Męcince (diecezja legnicka) o g. 13.00. Po wspólnej modlitwie przy dźwiękach orkiestry pielgrzymi wyruszą na szlak Kalwarii. Od Domku Pustelnika rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast na szczycie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będą relikwie św. Joanny Beretty Molli.

Po zakończonej Eucharystii przy sztolni Rudolf zaplanowano piknik rodzinny z wieloma atrakcjami i nagrodami do wygrania. Cały dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na wsparcie Kliniki Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Z tej też okazji Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek pocztowy, który będzie można nabyć podczas festynu.

Dzięki wsparciu Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera mieszkańcy Jawora będą mogli bezpłatnie dojechać na pielgrzymkę. Darmowy autobus wyruszy o godz. 12.30 z placu Zamkowego i z kościoła Miłosierdzia Bożego. Powrót o godz. 19.00.

Pielgrzymkę wspiera Powiat Jaworski, UM Jawor, Gmina Męcinka oraz medialnie Niedziela legnicka i Radio Plus Legnica.

A to wszystko dla naszych Małych Przyjaciół – Pacjentów Przylądka Nadziei.

Do zobaczenia 8 września w Męcince.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy