Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-28 16:13
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

Osoby chore przybywają do Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

„Zawsze, gdy mam jakiś problem, czuję, że Matka Boża woła mnie tam, do siebie. Jadę i wracam mocniejsza, wiedząc, co mam robić.”

Dzień modlitw za chorych
Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, to właśnie takie miejsce, gdzie zawsze czeka Maryja, spoglądająca na nas z cudownego obrazu, której wzrok łagodzi wszelkie zranienia, tęsknoty i bóle serc przybywających tutaj liczne pielgrzymów. Wtorek, to dzień, podczas którego modlono się za chorych, służbę zdrowia oraz dobrodziejów i ofiarodawców Sanktuarium, których z uśmiechem na twarzy witał kustosz ks. kan. Łukasz Żurawski.

Podczas każdej Eucharystii, której przewodniczył ks. kan. Janusz Giera poprzedzonej nabożeństwem różańcowym z błogosławieństwem lourdzkim, obecni kapłani przybyłym pielgrzymom udzielili sakramentu namaszczenia chorych. 

Tegoroczne  uroczystości odpustowe zakończyły się Apelem Jasnogórskim.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-28 15:56:53
miniaturka

Płock: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży modli się za bp. Liberę

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej modli się za przebywającego w eremie kamedulskim biskupa Piotra Liberę: - Wyrażamy w ten sposób jedność z naszym biskupem - mówi Małgorzata Roman, przewodnicząca stowarzyszenia.
2019-08-28 16:01:04
miniaturka

Caritas Polska: wakacyjny kurs dla ubogiej młodzieży z Indii

Dzięki funduszom z Caritas Polska 103 uczniów z dystryktu Kandhamal w stanie Odisha w Indiach mogło uczestniczyć w darmowym kursie wakacyjnym, który pomógł im przygotować się do ostatniej klasy szkoły i egzaminu końcowego.
2019-08-28 16:38:18
miniaturka

Koncert charytatywny – „MOJA SIOSTRA MOJA MIŁOŚĆ”

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert charytatywny pt. "MOJA SIOSTRA MOJA MIŁOŚĆ''. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na zakup windy, która będzie przepustką do świata dla walczącej z rakiem ELI KOZON.
2019-08-28 20:44:58
miniaturka

Papież: chorzy mają uprzywilejowane miejsce w Kościele

Kościół jest „szpitalem polowym”, który przygarnia najsłabszych, czyli chorych. Nie mogą być wykluczani. Wręcz przeciwnie należy otoczyć ich opieką oraz zatroszczyć się o nich. Papież Franciszek mówił o tym podczas audiencji środowej.
2019-08-28 21:11:55
miniaturka

Papież do Polaków: módlmy się o pokój na całym świecie

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową apelował, by 80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się okazją do szczególnej modlitwy o to, by podobne tragedie nigdy więcej się już nie powtórzyły.
2019-08-28 22:00:50
miniaturka

S. Kulaszewska: Papież pokaże Mozambijczykom, że są w sercu Kościoła

Jest to bardzo ważne, ponieważ Mozambijczycy często czują się dalecy od świata i osamotnieni w swej biedzie. Wskazuje na to s. Hanna Kulaszewska z misyjnego Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego, która pracowała w tym kraju siedem lat.