Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-23 13:08
Monika Fenisz / Biuro Prezydium KSM

Młodzi z KSM-u zawierzą się Matce Bożej

W sobotę, 24 lutego, KSM-owicze z całej Polski zawierzą się Matce Boskiej Częstochowskiej.

Zaproszenie na Zlot KSM
Autor/źródło: KSM Polska

Kiedyś członkowie istniejącego prawie 100 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży budowali niepodległą Polskę, byli prześladowani w czasach komunizmu i trafiali do więzień. Od kilkudziesięciu lat reaktywowana organizacja na nowo tworzy swoje oddziały i koła. Działalność KSM jest konkretną odpowiedzią na potrzeby, które młodzież dostrzega w środowisku, w którym żyje. Sztandarową metodą pracy młodzieży w KSM jest widzieć – ocenić – działać.

„KSM się sprawdza. KSM-owicze, którzy założyli własne rodziny, pięknie wychowują dzieci (…), dają wzór życia religijnego, patriotycznego i angażują się społecznie, w środowiska parafialne i środowiska rówieśnicze (…). KSM jest nadzieją katolickiej Polski” – mówi prałat Antoni Sołtysik, inicjator reaktywacji KSM w Polsce. 

Obecnie KSM działa w ponad 38 diecezjach i zrzesza ok. 15.000 młodych ludzi w wieku 15-30 lat. To wierząca i aktywna młodzież, zaangażowana w działalność organizacyjną, która podejmuje trud pracy nad własną formacją duchową, by móc potem nieść Chrystusa szerszemu środowisku. KSM-owicze to ludzie, którzy przyznają się do wiary, a Bożą miłość zamieniają w służbę człowiekowi.

Ramowy program Zlotu Młodych z KSM w Częstochowie obejmuje spotkanie z KSM-owiczami o godzinie 14:00 w Kaplicy św. Józefa na Halach z udziałem zaproszonych gości. Podczas spotkania odbędzie się m.in. przedpremierowy pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018”. Film przedstawia historię KSM-u w Polsce od czasu jego utworzenia w 1918-1919 roku, w czasie II wojny światowej i po wojnie w czasach komunistycznych.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/EN3VowVV-NU.

Kulminacyjnym momentem Zlotu KSM-owiczów będzie uroczysta Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 17:30 oraz trwające od 20:00 czuwanie połączone z aktem zawierzenia KSM Matce Bożej, zakończone Apelem Jasnogórskim.

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy