Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-25 13:30
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Mikstat: Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka na ulicach miasta

28 września w Mikstacie Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i wołania z miastami świata „Miej miłosierdzie dla nas…”

Zapowiedź adoracji Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego
Autor/źródło: Parafia Mikstat

28 września dla wiernych parafii pw. Świętej Trójcy w Mikstacie jest  dniem  szczególnym. W tym dniu mikstacka wspólnota parafialna przeżywa całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Chociaż mikstacka świątynia otwarta jest codziennie od godzin porannych do wieczornych, wierni mają więc wiele okazji, by zatrzymać się na chwilę modlitwy, rozmowy, spotkania  z Jezusem ukrytym w tabernakulum,  to w dniu adoracji znaczne liczniej ją nawiedzają. To szczegóły czas łaski i spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. To czas, by dzielić z Jezusem swoje radości, troski, ale i by po prostu z Nim i  przy Nim pobyć. Zapewne w tej modlitewnej zadumie pojawią się intencje o dobre i owocne przeżycie jubileuszu 100- lecia konsekracji kościoła parafialnego. A uroczystości jubileuszowe tuż, tuż…, bo 20 października. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7:00 i potrwa do godz. 18:00.

28 września, od dziesięciu lat,  organizowana jest akcja "Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata". Na  ulicach miast i wiosek, przy figurach i przydrożnych krzyżach, gromadzić się będą  ludzie, by modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po raz czwarty w tę akcje włączy się także mikstacka wspólnota parafialna. O godz. 15:00 wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem przed kościół i tu ku niebu popłynie modlitewne wołanie: Miej miłosierdzie dla nas i świata całego. Miej miłosierdzie dla  całej naszej parafii.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-25 11:42:15
miniaturka

Papież: ziemia pamięci i owocności

Papież Franciszek w przemówieniu powitalnym skierowanym do władz republiki, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, świata kultury oraz korpusu dyplamatycznego określił Estonię krainą Maryi: Maarjamaa.
2018-09-25 12:17:12
miniaturka

Ks. Spadaro: głoszenie Ewangelii planem dla Chin

Niewątpliwie umowa [pomiędzy Stolicą Apostolską, a Chinami] będzie ważnym krokiem dla misji głoszenia Ewangelii. Kościół mniej podzielony ma szansę być bardziej wolny. – stwierdził o. Antonio Spadaro SJ, redaktor naczelny La Civiltà Cattolica.
2018-09-25 12:40:27
miniaturka

Debata Dwóch Ambon: Przełom czasu w judaizmie i chrześcijaństwie

Już 27 września w Lublinie odbędzie się Debata Dwóch Ambon z udziałem abp. Grzegorza Rysia oraz rabina Boaza Pasza.
2018-09-25 13:13:28
miniaturka

Rozpoczęło się 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Witam w Płocku, witam w murach naszego Wyższego Seminarium Duchownego! Jestem ogromnie rad z przyjęcia mojego zaproszenia – powiedział bp Piotr Libera na rozpoczęcie obrad 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
2018-09-25 13:51:02
miniaturka

Ruszyła 4. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Zabytkomania"

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe Polski.
2018-09-25 14:16:22
miniaturka

Ks. Kwiatkowski: Stanisław Kostka odważnie poszukiwał powołania

Chcemy dziś patrzeć na świętego Stanisława Kostkę jako syna tej ziemi, Mazowszanina i Polaka - podkreślił ks. dr Jarosław Kwiatkowski, wykładowca seminarium duchownego w Płocku.