Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-23 23:30
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Mikstaccy parafianie uczczą Trójcę Świętą

Przed mikstacką wspólnotą odpustowy czas. Tym razem uczczą Przenajświętszą Trójcę w szczególnym roku jubileuszu 100- lecia konsekracji kościoła.

Program uroczystości odpustowych
Autor/źródło: ks. Krzysztof Ordziniak

Już  w najbliższą niedzielę, 27-go maja, mikstacka wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystości odpustowe ku czci Przenajświętszej Trójcy. Warto tu wspomnieć, że chociaż Mikstat znany jest z odbywających się tu co roku 16 sierpnia  w Diecezjalnym Sanktuarium uroczystości odpustowych ku czci św. Rocha połączonych z obrzędem błogosławieństwa zwierząt, to jednak  od wieków farze patronuje Trójca Święta.

Tegoroczne uroczystości odpustowy ku czci Przenajświętszej Trójcy wpisują się w  obchody 100-lecia konsekracji mikstackiej fary. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 20-go października.

Uroczystości odpustowe rozpoczniemy już w sobotni wieczór 26. maja  o godz. 17.30 uroczystymi nieszporami, nabożeństwem majowym i Eucharystią.

W niedzielę Msze Święte w kościele farnym sprawowane będą o godz. 8.00 i 9.30. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 11.00.Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Paweł Kubiak, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Tursku. Warto dodać, że ks. kan. Paweł pełni t posługę od 1993 roku.

Po Mszy Świętej odbędzie się procesja eucharystyczna wokoło kościoła.

 O godz. 16.00 sprawowana będzie Eucharystia w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha. Znajduje się w nim płaskorzeźba polichromowana przedstawiająca Trójcę Świętą.

Jak wspomniano  w tym roku mikstacka parafia będzie obchodziła jubileusz 100- lecia konsekracji fary. W ołtarzu głównym znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca Trójcę Przenajświętszą wykonana przez znanego artystę Władysława Marcinkowskiego. Niedawno odnowiona wzbudza zachwyt nawiedzających mikstacki wieczernik. W parafii trwają przygotowania duchowe do jubileuszu – Nowenna Miesięcy do Trójcy Świętej.

Czas odpustu, to czas niezwykły, czas łaski… Niech stanie się też okazją do ożywienia nabożeństwa do Trójcy Przenajświętszej.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy