Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-05 11:21
PS

Ku uzdrowieniu – w grupie w Krakowie

Ruszyły zapisy do grupy wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu", która będzie działać w Krakowie. Spotkania osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele rozpoczną się w lutym.

Autor/źródło: https://kuuzdrowieniu.pl/

Grupa wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu" jest formą wzajemnego wspierania się na drodze uzdrowienia zranień będących skutkiem doznanego wykorzystania seksualnego. Na tej drodze towarzyszą doświadczeni psychologowie i terapeuci – czytamy na stronie kuuzdrowieniu.pl. Za jej pośrednictwem można przesłać formularz zgłoszeniowy do grupy wsparcia, można również skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 12 260 75 14  (od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00). – Oddzwonimy z propozycją konsultacji, podczas których będziesz mógł rozeznać, czy grupa wsparcia jest właściwą formą pomocy dla Ciebie – wyjaśniają twórcy inicjatywy.

Spotkania dla dwóch grup – dla kobiet i dla mężczyzn – ruszą na początku przyszłego roku i będą miały miejsce w Poradni Specjalistycznej Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie (ul. Siostry Faustyny 70). Planowanych jest dziesięć, cyklicznych spotkań raz w miesiącu (sobota) od lutego 2021 r. do  grudnia 2021 r. – Dokładny harmonogram spotkań zostanie podany osobom przyjętym do grupy – informuje dr Urszula Miernik, wiceprezes Fundacji. Jak dodaje, osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać także z konsultacji prawnych odnośnie swojej sytuacji dotyczącej wykorzystania seksualnego.

Uczestnictwo w grupie wsparcia jest bezpłatne, dzięki wsparciu finansowemu  ze środków Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.Podziel się tym materiałem z innymi: