Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-20 22:02
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci do św. Józefa

Prawie 2 tysiące dzieci przybyło do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Uczestników Rorat ze św. Józefem jako „Strażnikiem Skarbów” organizowanych przez miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Mszy św. w intencji dzieci przewodniczył bp Łukasz Buzun. W homilii celebrans prowadząc dialog z dziećmi wskazywał na św. Józefa, który wstawia się za każdym orędując u Pana Boga. Zachęcał dzieci, aby zawsze były blisko Pana Boga przez modlitwę, uczestnictwo we Mszy św. i przyjmowanie komunii św.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp Buzun zawierzył patronowi wszystkie dzieci i ich rodziców.Podczas Mszy św. śpiewał zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Obecni na Eucharystii mogli uzyskać odpust zupełny w ramach przeżywanego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Jak wskazuje ks. prał. Jacek Plota w rozmowie z KAI do kaliskiego sanktuarium napłynęło ponad 3 tysiące listów z ok. 350 parafii z całej Polski od dzieci, które przedstawiają swoje prośby św. Józefowi.

- Bardzo dużo jest modlitw w intencji rodziców i dziadków. „Proszę o łaski dla rodziny, za brata, aby lepiej się uczył, dla mnie, żeby nauka była prosta, za tatę, aby zjechał do Polski i miał dobrą pracę, za mamę, aby znalazła dobrą pracę, o pokój na świecie, za koleżankę mojej mamy, aby miała dzieci, o miłość w rodzinie, o zgodę, żeby Anioł Stróż czuwał nad naszą rodziną. Św. Józefie wysłuchaj mnie. Kamila” – czyta jeden z listów kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa.

Prośby dzieci są bardzo konkretne, np. Kacper prosi o dobre miejsce w zawodach sportowych, Ania o zdrowie dla babci, by przeżyła operację, a Dominika o to, by choć raz wspólnie z mamą i tatą zasiąść do wigilijnego stołu. -„Żeby mój tata przestał palić i pić piwo i żeby go przyjęli do pracy” – napisał uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej w jednym z listów.

Listy pisały dzieci uczestniczące w roratach organizowanych przez magazyn „Mały Gość Niedzielny”. Wszystkie listy złożone są na ołtarzu w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo patrona podczas środowych Mszy św. i w pierwsze czwartki stycznia, lutego i marca. Na każdy list Sanktuarium odpisywało – dziękując za list i zapraszając na niezwykłe wydarzenie, czyli Ogólnopolską Pielgrzymkę Dzieci do św. Józefa.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy