Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-30 22:26
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: nagrodzono zwycięzców Konkursu o Papieżu

W katedrze św. Mikołaja w Kaliszu odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Na konkurs zorganizowany przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku wpłynęło 181 prac plastycznych od dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski, a także USA. Celem konkursu adresowanego do przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych jest popularyzowanie postaci papieża Franciszka oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

Prace oceniali: dr Anna Sobczyk-Gąsiorek, dr Beata Michalak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu i Maciej Konieczny, organizator i pomysłodawca konkursu, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku.

W kategorii przedszkoli pierwszą nagrodę zdobyła Nadia Kulawiak z Sieradza. Drugie miejsce zajął Bartosz Owczarek z Sieradza, a trzecie – Maya Mleczko z USA. Wyróżnienie otrzymali: Marcelina Ratajczak z Gizałek i Gianna Chirico z USA. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Józefina Stachowiak z Rydzyny. Drugą nagrodę zdobyła Zuzanna Kurzawa z Piekar, a trzecią – Alexa Chirico z USA. Wyróżnienia odebrali: Tatiana Karnkowska ze Złoczewa, Sebastian Rykała z Przykony i Marta Antoniak z Rydzyny.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej i bp Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej.

Laureatom gratulował ks. Tomasz Jakubowski. Duchowny zaznaczył, że poprzez taki konkurs dzieci mogą poszerzać wiedzę o papieżu Franciszku, który dla współczesnego świata jest wielkim autorytetem.

Pomysłodawcą konkursu organizowanego od 6 lat jest Maciej Konieczny, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku. Dotąd w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczestników z Polski, a także USA i Kazachstanu.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-30 21:24:50
miniaturka

Rzym: chińscy chrześcijanie upamiętniają męczenników

Męczeństwo chrześcijan jest motorem popychającym nas do większej ewangelizacji – podkreślają chińscy chrześcijanie, którzy w sobotę wieczorem zorganizowali w Rzymie wielką imprezę ewangelizacyjną.
2018-06-30 21:27:53
miniaturka

Łotwa: list biskupów przed wizytą Franciszka

„Niech papieska wizyta będzie nieprzemijającym darem łaski” – napisali biskupi Łotwy przed wrześniową wizytą Franciszka w tym kraju. Specjalny list episkopat opublikował w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
2018-06-30 21:30:03
miniaturka

Abp. Auza do ONZ: seria bezprecedensowych konfliktów i kryzysów

Konflikt izraelsko-palestyński oraz kryzys humanitarny na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce to główne tematy przemówienia Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku.
2018-06-30 23:25:29
miniaturka

Rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2018!

Kolejny Wielki Odpust Tuchowski Rozpoczęty!
2018-07-01 09:17:13
miniaturka
play

Wakacyjne życzenia abpa Marka Jędraszewskiego

Publikujemy wakacyjne życzenia metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego na rozpoczynający się czas letniego wypoczynku.
2018-07-01 11:11:59
miniaturka

Sudan Płd.: zagrożenie najgorszym kryzysem humanitarnym w Afryce

Trwa piąty rok wojny w Sudanie Południowym. Straciło w nim życie kilkadziesiąt tysięcy osób, 2,5 mln musiało opuścić swe domy, 7 mln jest uzależnionych od pomocy humanitarnej. W tej sprawie do Watykanu przybył koordynator regionalny ONZ ds. uchodźców.