Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-16 21:36
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Już po raz dziesiąty… Plenerowa Mikstacka Droga Krzyżowa

23 marca, już po raz dziesiąty mikstaccy parafianie wyruszą ulicami miasteczka za krzyżem Chrystusa.

Zapowiedź Plenerowej Drogi Krzyżowej
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Czas szybko płynie… Przeżywamy  kolejny Wielki Post  w naszym życiu. Okres Wielkiego Postu  to szczególny  czas, czas nawracania się, refleksji, modlitewnej zadumy, spoglądania na krzyż, kroczenia za nim. Bierzemy udział w nabożeństwach pasyjnych, które mają nam pomóc w przygotowaniu się do przeżycia radości Wielkanocnego poranka.

Jest tradycją w mikstackiej  parafii, że w piątek przed Niedzielą Palmową odbywa się Droga Krzyżowa ulicami miasta. W tym roku 23. marca i  poprzedza dzień sakramentu pokuty i pojednania w parafii. Stanowi więc okazję do rachunku sumienia z naszej miłości względem Boga i bliźnich. Jest czasem szczególnego wyciszenia. Wydaje się, że tak niedawno po raz pierwszy w okresie Wielkiego Postu wyruszyliśmy za krzyżem ulicami miasta… Okazuje się, że w tym roku uczynimy to po raz dziesiąty. Przeżywać więc będziemy mały jubileusz. Może stanie się on okazją do jeszcze liczniejszego udziału  w naszej Mikstackiej Plenerowej Drodze Krzyżowej?

Mikstacka Plenerowa Droga Krzyżowa rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19:00 przy kapliczce św. Antoniego znajdującej się na ulicy Kaliskiej, zakończy przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha.

Do tego, by wyruszyć za krzyżem Jezusa, jest wezwany każdy z nas. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Duch Święty oświeca nas, dodaje nam siły do dawania świadectwa wiary i odważnego jej wyznawania i głoszenia.  Na każdym z nas spoczywa misja głoszenia Dobrej Nowiny. Udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta daje nam taką możliwość. Skorzystajmy z propozycji i zaproszenia, które kieruje do nas Jezus dźwigający na swych ramionach na Golgotę krzyż, by tam z miłości do każdego z nas,  za nas oddać swoje życie. Wyruszmy za Jego krzyżem i włączmy się w rozważanie Jego Męki i Śmierci.

Więc może już dziś warto pomyśleć i zarezerwować sobie czas, by pójść za krzyżem Chrystusa.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-16 18:32:21
miniaturka

Bp J. Wróbel: zaniechanie uporczywej terapii nie oznacza zgody na eutanazję

Troska o dobro pacjenta powinna być naczelną zasadą wszelkich podejmowanych działań. Zaniechanie uporczywej terapii nie oznacza zgody na eutanazję - podkreślił nowy przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych bp Józef Wróbel.
2018-03-16 18:46:43
miniaturka

Pielgrzymka Papieża Franciszka do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo.

17 marca 2018 roku papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo – miejsc związanych ze świętym Ojcem Pio.
2018-03-16 18:56:13
miniaturka
play

I Krok ku Lednicy 2018 - Jestem

Kroki ku Lednicy to materiały video, które zapraszają do duchowego przygotowania się do XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000, 2 czerwca 2018. W tym roku prowadzi nas słowo JESTEM.
2018-03-17 07:16:16
miniaturka

O. Cantalamessa: aby być posłuszym Bogu, trzeba słuchać człowieka

Posłuszeństwo Bogu w życiu chrześcijanina – to temat kolejnej wielkopostnej egzorty wygłoszonej do Papieża i pracowników Kurii Rzymskiej przez kaznodzieję Domu Papieskiego.
2018-03-17 07:29:24
miniaturka

Kard. Zenari: ósmy rok syryjskiego piekła

„Jesteśmy świadkami niekończącej się rzezi niewiniątek, a Syria jest prawdziwym piekłem na ziemi ” – w tych słowach kard. Mario Zenari komentuje smutny dla tego kraju jubileusz. Rozpoczyna się bowiem ósmy rok wojny.
2018-03-17 07:51:49
miniaturka

Łotewskie rekolekcje

Wielki Post to czas skupienia, a dla wielu wierzących także okazja uczestniczenia w rekolekcjach. Tak dzieje się również na Łotwie, jednak tradycja ta nie jest tam ani zbyt długa, ani zanadto rozpowszechniona.