Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-22 08:20
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Jubileusz konsekracji mikstackiej fary coraz bliżej…

Mikstacka wspólnota parafialna trwa na Nowennie Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej przed 100-leciem konsekracji fary.

Płaskorzeźba Trójcy Świętej w ołtarzu głównym w mikstackiej farze
Autor/źródło: Jacek Sikora

Przed mikstacka wspólnotą wielki czas świętowania – Jubileusz 100- lecia konsekracji kościoła farnego pw. Świętej Trójcy. Do ważnych wydarzeń staramy się jak najlepiej przygotować, także duchowo. W mikstackim wieczerniku od lutego – 20- każdego miesiąca odprawiane jest specjalne nabożeństwo do Trójcy Świętej. Dlaczego właśnie dwudziestego? Tego dnia, przed stu laty, w październiku  Abp gnieźnieński i poznański Edmund Dalbor konsekrował mikstacką farę.

Majowa, czwarta już Nowenna Miesięcy do Trójcy Świętej przypadła w  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To ważny dzień dla naszej wspólnoty. Jest już tradycją, że właśnie w tym dniu odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Szczególną modlitwą otoczyliśmy dzieci przeżywające to wyjątkowe spotkanie z Jezusem, a także ich rodziców, rodziców chrzestnych.  Podczas tej niedzielnej Nowenny dziękowaliśmy w sposób szczególny za miłość Jezusa do Ojca i za wypełnienie Jego woli w dziele odkupienia świata od grzechu, piekła i szatana. Ku niebu popłynęło modlitewne błaganie: „Odkupicielu rodzaju ludzkiego, dzięki Twoim zasługom ześlij swojemu ludowi łaskę nawrócenia i szczerego żalu za grzechy”. Wyjątkowego znaczenia nabrały te słowa w tonącym w bieli kwiatów kościele, pięknie udekorowanym na uroczystość pełnego pierwszego uczestnictwa we Mszy Świętej 41 dzieci z naszej parafii.  Ks. kan. Krzysztof Ordziniak zachęcał, byśmy powrócili wspomnienia do naszego dnia I Komunii Świętej, przypomnieli sobie jej datę.

Tym razem po modlitwie czwartej części nowenny odmówiona została modlitwa rodziców za dzieci do Trójcy Świętej. Prosiliśmy Boga Ojca, aby strzegł życia i zdrowia dzieci, by rosły na chwałę Bożą i były radością dla swoich rodziców. Ku Synowi Bożemu popłynęła prośba, by strzegł wiary dzieci i udzielił im łaski wierności. Ducha Świętego prosiliśmy o światło w wypełnianiu obowiązków i służbie Bogu i bliźnim.  

Modlitwę tę przekazał ks. kanonik rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Zawierzając swoje dzieci Bogu  w Trójcy Jedynemu prosili: Boże, wspieraj nas, rodziców, abyśmy słowem trafiali do serc dzieci, a słowo swoje popierali dobrym przykładem życia. Pomóż nam czuwać nad dziećmi i szukać ich dobra . Wzbudzaj i podtrzymuj  w nas ducha wiary i spraw, niech razem z dziećmi naszymi oglądamy kiedyś  Ciebie, Boga Trójjedynego. Amen”.

Przed nami, w najbliższą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Przenajświętszej. Za nami majowe Nowenna Miesięcy… 20. czerwca kolejna, uroczystości jubileuszowe coraz bliżej…Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy