Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-16 12:28
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

IV Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Lutogniewie

Radosne, wspólne świętowanie miłośników dwóch kółek miało miejsce w trwającym jeszcze Tygodniu Miłosierdzia, a kustosz Lutogniewskiego Sanktuarium, przypomniał nam znaczenie tego szczególnego czasu.

Autor/źródło: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/

W kwietniowy, sobotni poranek w całej okolicy było słychać przyjemny dla ucha warkot motocyklów, który okazał się nie tylko  zwiastunem zbliżającej się wiosny, ale przede wszystkim IV Otwarcia Sezonu Motocyklowego w Lutogniewie. To właśnie w to urokliwe miejsce przyjechała całkiem spora grupa miłośników jednośladów: rowerów, motocyklów , trajek i quadów, z różnych stron regionu, aby powierzyć siebie i swoich najbliższych Matce Bożej Pocieszenia. Najważniejszym punktem tego wyjątkowego spotkania była o godzinne 14:00 uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, którą odprawił kustosz ks. kanonik Łukasz Żurawski.

Podczas kazania ks. kanonik wspomniał, że kolejne otwarcie sezonu motocyklowego nie było by możliwe gdyby nie sztab ludzi dobrej woli, którzy zawsze swoją pracą angażują się dla dobra drugiego człowieka. Radosne, wspólne świętowanie miłośników dwóch kółek miało miejsce w trwającym jeszcze Tygodniu Miłosierdzia, a kustosz Lutogniewskiego Sanktuarium, przypomniał  nam znaczenie tego szczególnego czasu, podkreślając, że warto pamiętać  że nie jesteśmy w życiu sami. Że jest obok nas ktoś kto być może potrzebuje naszej pomocy, naszego wsparcia. Tak jak modlimy się różnych intencjach za innych nie tylko za siebie, tak może warto zobaczyć tych którzy potrzebują naszego jakiegoś wsparcia. Nie trzeba zawsze mieć pieniądze, żeby móc pomagać drugiemu człowiekowi. Możemy mieć najnowocześniejszy, najdroższy  motocykl, najlepszy strój, być świetnymi kierowcami, ale może w nas  zabraknąć człowieka, który zobaczy go w drugim.

Po Mszy Świętej odbyło się  poświęcenie mniejszych i większych jednośladów oraz parada ulicami Lutogniewa oraz na trasie: Lutogniew- Krotoszyn- Zduny- Baszków- Kobylin-Lutogniew. Nie zabrakło czasu na wspólne spotkanie i biesiadowanie „Przy Grzybku” w Lutogniewie, gdzie na wszystkich uczestników czekało jedzenie jak u mamy. Po tych wyjątkowych chwilach  z Bożym błogosławieństwem, pamiętając o odpowiedzialności za swoje życie i innych użytkowników dróg wszyscy wyruszyli w dalszą trasę.  Wszak cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do zwiedzania  tak wielu pięknych miejsc.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-16 11:49:31
miniaturka

Liban: kościelna pomoc dla syryjskich uchodźców

Zainicjowane w Libanie w Roku Miłosierdzia dzieła pomocy dla syryjskich uchodźców wciąż są kontynuowane. Z kościelnego wsparcia korzystają głównie chrześcijanie, pomoc trafia jednak także do ubogich muzułmanów.
2018-04-16 12:22:33
miniaturka

Benedykt XVI kończy dzisiaj 91 lat

Papież-senior Benedykt XVI jako następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim od 19 kwietnia 2005 aż do swojego zaskakującego ustąpienia w 2013. Dzisiaj obchodzi swoje 91. urodziny.
2018-04-16 12:46:40
miniaturka
play

Nie przegapmy ran Chrystusa, które nam pokazuje na swoim uwielbionym ciele

Nie przegapmy ran Chrystusa, które nam pokazuje na swoim uwielbionym ciele! Nie odwróćmy wzroku od tego co się stało. – mówił abp Grzegorz Ryś zachęcając do okazania solidarności rodzinie, która utraciła wszystko co posiadała.
2018-04-16 13:30:31
miniaturka

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. W Polsce jego idea realizuje się poprzez uhonorowanie konserwatorów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ich ratowania.
2018-04-16 13:49:14
miniaturka
play

Abp Jędraszewski: Ewangelia najpiękniejszą inspiracją życia

- Sięgajmy po Pismo Święte, Słowo Boga, ale także Słowo o Bogu i o człowieku. Żyjmy tym Słowem. Przekuwajmy je na codzienność - mówił w Katedrze Wawelskiej abp Marek Jędraszewski z okazji II Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego.
2018-04-16 14:27:57
miniaturka

50. Jubileuszowy Tydzień Eklezjologiczny [transmisja]

"Po co teologia" - to hasło 50. Jubileuszowego Tygodnia Eklezjologicznego, który rozpoczął się 16 kwietnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Wydarzenie transmitowane jest online.