Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-11 19:34
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

IV Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Lutogniewie

Zanim wyruszą na szlak, by podziwiać piękno świata, właściciele jednośladów przybędą do Sanktuarium w Lutogniewa, by prosić o Bożą opiekę podczas podróży...

Cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do wyruszenia na szlak właścicieli  jednośladów.  Budząca się do życie przyroda, zieleń drzew, cieplejszy powiew wiatru jest da nich sygnałem, że czas rozpocząć sezon. Warto to jednak uczynić z Bożym błogosławieństwem. Ks. kan. Łukasz Żurawski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie zaprasza wszystkich miłośników jednośladów: rowerów, motorów, trajek i quadów 14 kwietnia na godz. 14:00 na Mszę Świętą z okazji otwarcia sezonu motocyklowego. Podczas Mszy Świętej będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich podróżujących. Po Mszy Świętej poświęcenie mniejszych i większych jednośladów i parada ulicami Lutogniewa oraz na trasie: Lutogniew- Krotoszyn- Zduny- Baszków- Kobylin-Lutogniew.

Nie zabraknie czasu na wspólne spotkanie i biesiadowanie „Przy Grzybku”, oczywiście w Lutogniewie.

A potem z Bożym błogosławieństwem, pamiętając o odpowiedzialności za swoje życie i innych użytkowników dróg można wyruszać. Tyle pięknych miejsc jest do odwiedzania i nawiedzenia...

Zapraszam! 

ks. kan. Łukasz Żurawski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-11 18:13:44
miniaturka

Papież do Polaków: odnawiajmy przyrzeczenia chrzcielne

Papież zachęcił Polaków, aby codziennie odnawiali przyrzeczenia chrzcielne wyrzekając się zła i potwierdzając oddanie Chrystusowi. Mówił o tym do pielgrzymów przybyłych na audiencję ogólną.
2018-04-11 18:34:10
miniaturka

Poznań: w czerwcu centralne uroczystości 1050-lecia archidiecezji

„Wiara i kultura”, „jedność w różnorodności” i „jesteśmy w rodzinie” – to hasła trzech kolejnych dni centralnych uroczystości jubileuszowych pierwszego biskupstwa w Polsce, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu.
2018-04-11 18:58:16
miniaturka

List pasterski biskupów polskich do Polonii i Polaków za granicą

Dojrzały patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, ani z internacjonalizmem - piszą biskupi polscy w liście pasterskim do Polonii i Polaków za granicą.
2018-04-11 21:45:15
miniaturka

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

W najbliższą niedzielę (15.04) o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rocha będą modlić się w Diecezjalnym Sanktuarium w Mikstacie kierowcy i sympatycy jednośladów.
2018-04-12 08:11:14
miniaturka

Watykan przeciwko korzystaniu z „robotów zabójców”

Watykański obserwator przy ONZ: korzystanie z „robotów zabójców” czyni wojnę jeszcze bardziej nieludzką; potrzeba dialogu i współpracy.
2018-04-12 08:39:56
miniaturka

Londyn: rząd wprowadza politykę dwojga dzieci, wierzący protestują

Zwierzchnicy głównych wyznań religijnych Wielkiej Brytanii protestują przeciwko wchodzącej tam w życie polityce dwojga dzieci. Ogranicza ona świadczenia socjalne czy rożnego rodzaju ulgi jedynie do dwóch pierwszych dzieci.