Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-14 10:43
AC / Fundacja Orszak Trzech Króli

Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony! - dziś rusza konkurs Fundacji Orszaku Trzech Króli

Wielbłąd, czekoladki i korony - dziś, 14 listopada o godz. 12.00, rusza konkurs Fundacji Orszaku Trzech Króli - Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!

Autor/źródło: Anna Bajon

Już po raz piąty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli będą mogli wygrać wielbłąda. 14 listopada 2017 r. rusza konkurs „Głosuj na wielbłąda! I  wygraj korony!”, w którym główną nagrodą jest wizyta egzotycznego aktora podczas Orszaku odbywającego się w zwycięskiej miejscowości.

Wielbłąd pojedzie do miejscowości, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów. Głosować mogą mieszkańcy orszakowych miejscowości, jak również osoby, które chciałyby wesprzeć wybrany Orszak. Konkurs trwa od 14 listopada do 30 listopada. Jego organizatorem jest Fundacja Orszak Trzech Króli.

W tym roku nowością jest podzielenie konkursu na dwa etapy:

- od 14 listopada od godz. 12.00 do 24 listopada do godz. 12.00 – głosowanie na stronie orszak.org

- od 25 listopada od godz. 12.00 do 30 listopada do godz. 12.00 – głosowanie na 10 finalistów z pierwszego etapu na profilu Facebook Orszak Trzech Króli

Osoby biorące udział w konkursie, będą mogły zagłosować dwa razy: raz w pierwszym etapie i raz w drugim.

Wielbłąd z orszakową wizytą był już w Rzeszowie, Dziemianach, Borku Starym, Żninie i w Wołowie. Za każdym razem walka o niego trwała do samego końca. Koordynatorzy Orszaku mobilizowali mieszkańców poprzez lokalne media i portale społecznościowe. O konkursie informowały władze samorządowe, szkoły, lokalne organizacje i parafie. Konkurs jest nie tylko dobrą zabawą, ale też integracją społeczności lokalnych.

Wielbłąd jest tylko jeden, ale zasady konkursu nie przewidują przegranych. Miejscowości, które zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają czekoladki do rozdania w czasie Orszaku - odpowiednio 3 000 i 2 000. Ponadto, każdy ważnie oddany głos zostanie nagrodzony koroną – jednym z symboli Orszaku. Miejscowość otrzyma tyle koron, ile głosów zostanie na nią oddanych. Fundacja przygotowała 50 000 koron.

Konkurs „Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!” jest jedną z inicjatyw towarzyszących przygotowaniom do Orszaku Trzech Króli. Fundacja organizuje również konkurs plastyczny, fotograficzny, poetycki i szopek bożonarodzeniowych.

Szczegóły dotyczące konkursów, innych inicjatyw, jak również najbliższego, jubileuszowego Orszaku Trzech Króli są dostępne na stronie orszak.org.

źródło: Jolanta Skwarek, Fundacja Orszak Trzech Króli

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy