Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-21 14:40
RA

Dzień ukraiński

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia.

Dzień Niepodległości Ukrainy


Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia.

Modlitewne spotkanie w licheńskim sanktuarium zainauguruje wspólne odmówienie różańca pokoju o godz. 11.00 w nawie głównej licheńskiej bazyliki. Podczas południowej sumy, której będzie przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC , kustosz sanktuarium, wierni będą modlić się o pokój na Ukrainie oraz polsko-ukraińskie pojednanie.

Tuż po Mszy św. odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Dymitra Morozowa z Charkowa.  

W uroczystościach w Licheniu udział weźmie pani Iryna Sukhovych, przedstawiciel ambasadora Ukrainy w Polsce, pana Andrija Deszczycy. Przewidywana jest także obecność delegacji z Ukrainy.


Dzień Niepodległości Ukrainy jest ukraińskim świętem państwowym obchodzonym 24 sierpnia w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SSR 24 sierpnia 1991. Dzień ten jest uważany za datę powstania Ukrainy w obecnej formie.    

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-08-21 13:06:56
miniaturka
play

Abp Ryś: pielgrzymka jest pięknym obrazem Kościoła!

Pielgrzymka to czas, kiedy każdy człowiek może wziąć odpowiedzialność za innych – to się zaczyna od najprostszych rzeczy – weź tubę i ją ponieś! – mówił do łódzkich pątników abp Grzegorz Ryś.
2019-08-21 14:01:28
miniaturka

Można już odmawiać litanię za wstawiennictwem o. Wenantego Katarzyńca

Kuria Metropolitalna archidiecezji przemyskiej zatwierdziła do prywatnego odmawiania Litanię za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca.
2019-08-21 14:39:13
miniaturka

Wniebowzięcie NMP

Kilkanaście tysięcy wiernych zgromadziły dziś w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej
2019-08-21 14:42:14
miniaturka

Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie!

Jutro, 22 sierpnia po raz pierwszy będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.
2019-08-21 15:23:56
miniaturka
play

Zaproszenie abp. Marka Jędraszewskiego na Pielgrzymkę Rodzin

Zaproszenie na pielgrzymkę, która odbędzie się 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa "Oblubieniec jest z wami" zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II.
2019-08-21 16:12:04
miniaturka

Bp Jeż do chorych: jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, nikt nie jest samowystarczalny

„Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, bo nikt z nas nie jest samowystarczalny” - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Pasierbcu. W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia trwa odpust. Dziś modlili się tam chorzy, starsi i niepełnosprawni.