Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-27 12:34
kz

Dołącz do społeczności Młodych dla Środowiska!

Jeśli interesuje Cię ekologia integralna papieża Franciszka, to dobrze trafiłeś :) Poznaj Młodych dla Środowiska - projekt dla ludzi takich jak Ty!

W ubiegłym roku w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zrodził się pomysł, żeby stworzyć w Polsce edukację ekologiczną jakiej jeszcze nie było! Bazującą na tym, co o ekologii mówi Kościół i skierowaną do młodych ludzi, a także nowoczesną w swojej formule – łączącą warsztaty terenowe z edukacją cyfrową. Opierając się na swoim doświadczeniu z wcześniejszych działań ekologicznych KSM DD postanowił pójść o krok dalej – zrealizować projekt o szerszym zasięgu, większej skali i naprawdę atrakcyjnej formie.  

I tak pod koniec marca 2017 r. wystartował Ogólnopolski program aktywnej edukacji „Młodzi dla środowiska”, który będzie trwał do końca 2018 roku. Edukacja jest naprawdę aktywna, podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym roku przez całe lato tydzień po tygodniu odbywają się 7-dniowe Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej oraz Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej na Rzekach dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Młodzi ludzie z różnych części Polski mają tygodniowe wakacje w grupie rówieśników połączone z codzienną edukacją ekologiczną, codziennymi Mszami św,. ale też z dużą ilością zabawy i integracji. Wspinają się w parku linowym, odwiedzają m.in. rezerwat żubrów, muzeum motocykli, śpiewają, tańczą i zdobywają eko-wiedzę.  

Edukacją ekologiczną objęte zostały także rodziny oraz osoby, które chciały czynnie się w nią włączyć. Dla tych pierwszych zorganizowano Warsztaty dla Rodzin mających dzieci w Edukacji Domowej, a dla drugich –  Kurs Trenerów Ekologii i Ochrony Środowiska. 

Wakacje powoli się kończą, ale projekt dalej trwa, a Ty możesz stać się jego częścią! W ramach „Młodzi dla środowiska” powstał też wyjątkowy portal internetowy: Zintegrowana Platforma Cyfrowej Edukacji Ekologicznej www.mlodzidlasrodowiska.pl. To nie tylko strona, na której znajdziesz ciekawe informacje ekologiczne, ale też baza multimedialnych materiałów edukacyjnych i cała eko-społeczność! Zintegrowana Platforma www.mlodzidlasrodowiska.pl posiada bardzo rozbudowane konto użytkownika, za pomocą którego możesz zapisywać się na kursy online, śledzić videostreaming, korzystać z e-learningu, odnajdywać innych użytkowników i kontaktować się z nimi wewnątrz platformy. Dołącz do tej społeczności i stań się Młodym dla środowiska :-) 


Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy