Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-03 16:48
www.sac.org.pl

Częstochowa: Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2017

Pallotyńskie Czuwanie Młodych odbyło się w dniach 28-29 października 2017 r. w Częstochowie.

Autor/źródło: www.powolania.pl

Cieszy to niezmiernie i napawa optymizmem do dalszego działania – szczególnie organizatorów. Potwierdzeniem powyższych słów są refleksje nadesłane przez młodzież drogą mailową lub poprzez komunikatory społecznościowe. 

Tegoroczne Pallotyńskie Czuwanie Młodych zatytułowano: Razem z Maryją – Oblubienicą Ducha Świętego. Na takie brzmienie hasła wpłynęły bieżące wydarzenia Kościoła w Polsce. Niedawno zakończony Jubileusz 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Za ten czas obfitujący w błogosławieństwo Boże, przez pośrednictwo Maryi, szczególnie wyraziliśmy wdzięczność. Ponadto, nowy Program Duszpasterski 2017/2018 pod hasłem: Duch, który umacnia miłość, stał się inspiracją do przeżywania tajemnicy Maryi jako Oblubienicy Ducha Świętego. Dlatego razem z Maryją patrzyliśmy na nasze pragnienia, działania i prosiliśmy Ducha Świętego, by napełnił nas swoją mocą. Pośród zaproszonych gości znaleźli się: ks. Łukasz Simiński z katechezą o Maryi – Oblubienicy Ducha Świętego i Michał Król z koncertem połączonym z modlitwą uwielbienia.

Ks. Łukasz pochodzi z diecezji pelplińskiej. Był duszpasterzem ministrantów i lektorów swojej diecezji, przewodnikiem pieszej pielgrzymki na Jasną Górę ze Starogardu Gdańskiego oraz rekolekcjonistą. Obecnie jest studentem katechetyki w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Michał Król to 26-letni kompozytor, producent, wokalista i gitarzysta. Na co dzień zajmuje się muzyką uwielbienia.

Słowa podziękowania i szacunku zostały przekazane tuż przed rozesłaniem uczestników do swoich domów, w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, ale wypada, by raz jeszcze one wybrzmiały.

Nie było by tego czuwania, gdyby nie licznie zgromadzona młodzież, a co za tym idzie, zaangażowanie, jakim wykazali się duszpasterze posługujący pośród nich. Wobec tego dziękujemy młodzieży i księżom z Parafii w: Bielsku-Białej z ks. Kazimierzem Pytką i br. Michałem Szczygiołem, Chełmnie i Łodzi z ks. Krzysztofem Freitagiem, Kielcach z ks. Rafałem Machłajewski, Kutnie z ks. Kazimierzem Radzikiem, Lublinie i Radomiu z ks. Tomaszem Mniszakiem, Ołtarzewie z ks. Krzysztofem Pietrzykiem, Ostrołęce z ks. Robertem Kaimem, Otwocku z ks. Marcinem Przywarą, Ożarowie Mazowieckim z ks. Markiem Tomulczukiem, Poznaniu z ks. Kamilem Szymczakiem, br. Dawidem Walczakiem i br. Marcinem Woźniczką; Przedborowej i Ząbkowicach Śląskich z ks. Kazimierzem Szczepanikiem, Sierpcu z ks. Łukaszem Dzwolakiem, Sosnowcu z ks. Dariuszem Przybyszewskim i kl. Dawidem Pindlem, Zakopanem z ks. Marcinem Bieniaszem.

Posługę muzyczną powierzono scholii parafialnej z Ożarowa Mazowieckiego, która swoimi głosami i talentami gry na instrumentach, ubogaciła czuwanie w Częstochowie. Dla nich również składamy serdeczne podziękowania.

Ponadto cieszył fakt obecności przedstawicieli przełożonych prowincjalnych polskich prowincji pallotynów w osobach księży wiceprowincjałów: Waldemara Pawlika i Adama Kamizeli.

Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2017 w Częstochowie zgromadziło ponad trzystu uczestników. Taką liczbę pomieściło Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia, gdzie wspólny czas rozpoczęliśmy od modlitwy w nowym kościele, a kontynuowaliśmy przy kolacji z tradycyjnym bigosem. Słowa podziękowania kierujemy do rektora wspólnoty częstochowskiej – ks. Zdzisława Szmeichela, za życzliwość i otwartość.

Już teraz zapraszamy na kolejne czuwanie do Częstochowy, które odbędzie się 17 marca 2018 r. pod hasłem: Razem z Józefem – Oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny. Do zobaczenia!

Z pozdrowieniem,

ks. Rafała Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”

ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-03 14:48:28
miniaturka

Lublin: nabożeństwo w rocznicę aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W piątek 17 listopada o godz. 17:30 w kościele Kapucynów na Poczekajce będzie miało miejsce nabożeństwo: "W pałacu Króla", upamiętniające rocznicę aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
2017-11-03 15:20:48
miniaturka

Sympozjum Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich – „Jak żyć po Bierzmowaniu”

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, Biskup Świdnicki Ignacy Dec zaprasza na sympozjum pt. „Jak żyć po Bierzmowaniu”, które odbędzie się 4 listopada w Toruniu.
2017-11-03 15:52:25
miniaturka

Japonia: zainteresowanie życiem i dziełami św. Matki Teresy

W Japonii trwa nieustannie zainteresowanie życiem i dziełami św. Matki Teresy z Kalkuty, czego dowodem jest organizacja nowej wystawy jej poświęconej.
2017-11-03 16:56:25
miniaturka

Ząbkowice Śląskie: Złoty Jubileusz poświęcenia kościoła parafialnego

W dniu 28 października 2017 roku, w święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza, swoje święto obchodził proboszcz naszej ząbkowickiej wspólnoty, ks. Tadeusz Beściak SAC.
2017-11-03 17:51:34
miniaturka

Papież na Mszy za zmarłych hierarchów: Chrystus nadzieją

Zmartwychwstałego Chrystusa jako źródło nadziei wskazał Papież, przewodnicząc w Bazylice Watykańskiej Mszy za zmarłych w ostatnim roku 14 kardynałów i 137 biskupów.
2017-11-03 18:14:42
miniaturka

Jasna Góra: już jutro „męskie oblężenie” Sanktuarium

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn już jutro, 4 listopada odbędzie się na Jasnej Górze.