Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-08 11:55
Monika Fenisz

Chwilowo panna, jeszcze kawaler - V Debata Walentynkowa

Jaką powinnam być, by znaleźć męża? Co robić, by ktoś zwrócił na mnie uwagę?

plakat
Autor/źródło: KSM Katowice

To pytania, na które odpowiedzą uczestnicy V Debaty Walentynkowej w Katowicach. Gośćmi spotkania będą:

- Jola Szymańska (znana jako hipster katoliczka),
- Magdalena Wołochowicz (pisarka, blogerka),  
- Marcin Moroń (psycholog).

Debata każdego roku przyciąga ok. dwustu młodych osób. Niektórzy z nich również włączają się w dyskusję - mówi Łukasz Fenisz, organizator wydarzenia - Wychodzimy do młodzieży i poruszamy tematy, które ją interesują. Debata odbywa się po raz piąty, w ubiegłych latach gościliśmy m.in. ks. Piotra Pawlukiewicza, o. Ksawerego Knotza, Magdę Anioł, Gabi Gąsior czy dziennikarzy "Gościa Niedzielnego". 

Debata odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godz. 17.30 w sali 233 Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (budynek F, ul. Bogucicka 14a). To wydarzenie otwarte, udział w nim jest bezpłatny. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej, przy współpracy KZA Gaudeamus.

Jak podają organizatorzy, poprzez organizację tego typu spotkań chcą poruszyć ważne dla młodych tematy i umożliwić im wymianę zdań, zarówno między sobą, jak i specjalistami. Idea tego typu debat zrodziła się z potrzeby formowania młodych do życia w rodzinie.

Debatę poprowadzą Agnieszka Skrzypczyk, redaktor Radia eM, oraz Marek Kiczka, rzecznik prasowy UE.

Wydarzenie na Facebooku

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-08 10:08:01
miniaturka

Papież do Polaków: bądźcie wiarygodnymi świadkami Chrystusa

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków, Franciszek zachęcił ich, aby byli świadkami Chrystusa w codziennym życiu.
2018-02-08 10:49:31
miniaturka

Apel Franciszka na Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko handlowi ludźmi

Dziś przypada Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko handlowi ludźmi. Wczoraj za zakończenie audiencji Papież zwrócił się z apelem, aby migracje nie były wykorzystywane przez handlarzy dla uprawiania tego przestępczego procederu.
2018-02-08 11:18:35
miniaturka

Dziś Tłusty Czwartek. Można wysłać pączka do... Afryki!

Dziś oficjalnie zaczyna się akcja Fundacji Kapucyni i Misje - Wyślij pączka do Afryki! Za zebrane pieniądze misjonarze kupią posiłki dla dzieci, wybudują szkołę, przedszkole, wykopią studnię i zapłacą za operacje.
2018-02-08 11:51:12
miniaturka

Papież do ofiar trzęsienia ziemi na Tajwanie

Ojciec Święty modli się za ofiary silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Tajwan. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Hualian.
2018-02-08 12:21:06
miniaturka

Kraków: ponad 60 osób w kinie dla bezdomnych

Dyskusją o przebaczeniu zakończył się pokaz filmowy dla osób bezdomnych w kapucyńskim Dziele Pomocy św. Ojca Pio w środę 7 lutego. Seans zorganizowali bezdomni członkowie grupy wsparcia „Loretanin”.
2018-02-08 12:43:34
miniaturka

W niedzielę obchody XXVI Światowego Dniach Chorego

Msze św. z sakramentem namaszczenia, odwiedziny chorych przez duszpasterzy i biskupów w szpitalach, bezpłatne porady lekarskie - to stałe punkty diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego.