Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-20 16:25
PS

Centrum Ochrony Dziecka w Global Safeguarding Alliance

Światowe Porozumienie Na Rzecz Ochrony Dzieci i Młodzieży jednoczy 8 instytucji zajmujących się problematyką wykorzystywania małoletnich i ich ochrony. Do tego grona należy Centrum Ochrony Dziecka, działające przy Akademii Ignatianum w Krakowie.

Autor/źródło: https://globalsafeguardingalliance.org/

„Promowanie wiedzy i ogólnoświatowej wymiany w zakresie ochrony i zapobiegania wykorzystywaniu dzieci, młodzieży i innych osób wymagających szczególnej troski; stworzenie sieci indywidualnych inicjatyw na całym świecie w skuteczny i zorientowany na rozwiązania sposób, aby zwiększyć efektywność każdej z nich poprzez wzajemne uczenie się; bycie widzialnym znakiem zaangażowania Kościoła katolickiego na rzecz bezpieczniejszego Kościoła i świata” – tak swoją misję przedstawia Global Safeguarding Alliance, czyli Światowe Porozumienie Na Rzecz Ochrony Dzieci i Młodzieży, którego powstanie ogłoszono 20 listopada 2020 r. Uruchomiono też stronę internetową - globalsafeguardingalliance.org.

- Od dłuższego już czasu istniała potrzeba i konieczność zwiększenia wymiany międzynarodowej wewnątrz Kościoła pomiędzy ludźmi i instytucjami eksperckimi, które zajmują się tworzeniem systemu ochrony dzieci i młodzieży w różnych krajach na różnych kontynentach – powiedział KAI o. Adam Żak SJ, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Samo porozumienie zostało zawiązane 23 września 2020 r. Poprzedziły je kilkumiesięczne konsultacje. Światowe Porozumienie Na Rzecz Ochrony Dzieci i Młodzieży jednoczy instytucje z 5 kontynentów, które zajmują się problematyką wykorzystywania małoletnich i ich ochrony. Są to: Centrum Ochrony Dziecka przy Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, Interdyscyplinarne Centrum Badań i Formacji na Rzecz Ochrony Małoletnich przy Papieskim Uniwersytecie w Meksyku, Instytut Studiów i Badań Ochrony i Promocji Dziecka na Australijskim Uniwersytecie Katolickim, jezuicki Katolicki Instytut Ochrony na Filipinach w Manili, Centrum Ochrony Dziecka na Akademii Ignatianum w Krakowie, Centrum Ochrony Dziecka w Azji Południowo-Wschodniej powołane w Indiach przez jezuitów, Uniwersytet Alberto Hurtado w Chile oraz Centrum Studiów Katolickich przy Uniwersytecie Durham w Wielkiej Brytanii. Afrykę reprezentuje indywidualna ekspertka s. Rejoice Enyonam Hoedoafia z Ghany. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-20 12:33:49
miniaturka

Poddanie Świątyni Jezusowi ze zbójców czyni nas prorokami

W liturgii uczestniczymy w wydarzeniu, jakim jest obejmowanie władzy nad Świątynią przez Jezusa a poddanie Świątyni Jezusowi przemienia nas ze zbójców w proroków.
2020-11-20 15:09:18
miniaturka

Rekolekcje Z Jezusem w ramionach Maryi 4-6 grudnia 2020

Rekolekcje zawierzenia maryjnego w polskim Loretto, 60 km od Warszawy.
2020-11-20 16:01:37
miniaturka

Kard. Ruini: kwestionujący świętość Jana Pawła II są zaślepieni uprzedzeniami

Decyzje w sprawach takich, jak mianowanie arcybiskupa Waszyngtonu św. Jan Paweł II traktował bardzo poważnie, z wielką odpowiedzialnością. Decydował o tym nie tylko w swoim sumieniu, ale również przed Bogiem, co nie oznacza, że nie mógł się mylić – mówi kard. Camillo Ruini, odnosząc się do raportu o McCarricku.
2020-11-20 16:46:38
miniaturka

Konflikt wokół „Wspólnoty Miłości i Miłosierdzia Jezusa” trwa

Trwają próby uregulowania sytuacji wokół „Wspólnoty Miłości i Miłosierdzia Jezusa”. Ksiądz Galus został zobowiązany do podjęcia samotnej modlitwy i pokuty za Kościół i wspólnotę. Nie podporządkował się i wydał własne oświadczenie. Teraz na nie odpowiada rzecznik prasowy Archidiecezji.
2020-11-20 17:35:10
miniaturka

S-ION, nowy produkt, który pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii

Obecna globalna sytuacja związana z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła nas wszystkich do szukania wszelkiego rodzaju proaktywnych sposobów walki z tym niewidzialnym wrogiem, począwszy od najważniejszego, jak lek czy szczepionka, poprzez inne, które powinny ograniczać możliwości dalszej transmisji wirusa.
2020-11-21 08:57:13
miniaturka

Biskupi w USA nie powiedzieli papieżowi, co wiedzieli o McCariccku

Raport w sprawie McCarricka jest jasnym przesłaniem dla całej hierarchii. Jeśli Rzym wykazał się taką transparencją, to wszyscy powinni zrobić to samo, również na niższych szczeblach. Jeśli są jakieś uchybienia, to wcześniej czy później wyjdą na jaw – mówi ks. prof. Hans Zollner