Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-19 20:33
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak odwiedził pacjentów szpitala w Kaliszu

Biskup kaliski Edward Janiak i proboszczowie kaliskich parafii odwiedzili pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Biskup i księża przełamali się opłatkiem z chorymi i pracownikami placówki.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Wizytę w szpitalu rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał p.o. dyrektora szpitala Włodzimierz Szewczyk, który złożył życzenia świąteczne i noworoczne.

W słowie skierowanym do pracowników szpitala bp Edward Janiak dziękował za troskę o pacjentów. – Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom, że dzień i noc są do dyspozycji chorych. Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie za tę służbę – mówił biskup kaliski.

Życzył wszystkim, aby Boże Narodzenie przyczyniło się do osobistego spotkania z Bogiem. - To jest ogromna tajemnica, że Bóg przychodzi na świat jako człowiek, żeby nas zbawić. Pamiętajmy, że po Panu Bogu najważniejszy jest człowiek, bo jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Życzę, byście osobiście spotkali Boga w swoim życiu, w sakramentach świętych, w rodzinie poprzez okazywaną dobroć i miłość do drugiego człowieka – akcentował hierarcha.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu kapelan szpitala ks. kan. Arkadiusz Hajdasz wskazywał, że szpital to sanktuarium ludzkiego cierpienia. – Cieszę się, że towarzyszy nam motto zaczerpnięte od ojca medycyny Hipokratesa „zdrowie chorego najwyższym prawem”. Macie Państwo dobre i ofiarne serca, jesteście szlachetnymi ludźmi i za to wam dziękuję, że na co dzień służycie sercem i ofiarą. Niech ten czas świąteczny będzie czasem wielkiej miłości, którą będziemy wzajemnie sobie świadczyć – powiedział kapelan szpitala.

Bp Edward Janiak odwiedził pacjentów oddziału urazowo-ortopedycznego, a pozostali kapłani przełamali się opłatkiem z chorymi leżącymi na wszystkich oddziałach kaliskiego szpitala.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy