Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-30 22:16
Małgorzata Strzelec

Biesiada w Parku św. Rocha. Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. Krzysztofa Ordziniaka

Mikstat: Na dziękczynieniu w mikstackim wieczerniku i radosnym biesiadowaniu w parku upłynął 26 maja, dzień, w którym ks. kan. Krzysztof Ordziniak obchodził 25-lecie Kapłaństwa.

Czas radosnego biesiadowania
Autor/źródło: Jacek Sikora

Małe i wielkie jubileusze są okazją do dziękczynienia, ale i radosnych spotkań. Taki piękny Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa obchodził, posługujący od ponad czternastu lat  w  mikstackiej parafii ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak, który jednocześnie jest kustoszem Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha. W niedzielne przedpołudnie o godz. 11:00 w kościele farnym sprawowana była Jubileuszowa Msza Święta, na którą ks. kanonik zaprosił wszystkich parafian. Przed uroczystościami wręczył każdej rodzinie zaproszenie na wspólną modlitwę, a po niej biesiadowanie w parku. Podczas Mszy Świętej Jubilat dziękował za wszystkie otrzymane łaski, za dar powołania, za osoby, które były, są i będą przy nim na drodze kapłańskiej posługi.  

Po dziękczynieniu Panu Bogu nadszedł czas na radosne spotkanie w Parku Świętego Rocha. Dlaczego tam?  Wielkim pragnieniem księdza Jubilata było spotkanie się przy stole ze wszystkimi uczestnikami dziękczynnej Eucharystii. Żadna sala nie byłaby w stanie pomieścić wszystkich tych, którzy  w tym wyjątkowym dniu ofiarowali ks. Jubilatowi najcenniejszy dar – modlitwę.

Ponadto, jak podkreślił ks. Jubilat,  ponawiając pod koniec mszy świętej zaproszenia na wspólne biesiadowanie obecny wygląd parku to zasługa pracy parafian. Warto jednak dodać, że pracy podjętej z inicjatywy ks. kanonika Krzysztofa. Gdy przed laty zaproponował rewitalizację parku parafialnego niewielu wierzyło, że jest ona możliwe. Znalazła się jednak grupa parafian, którzy z wielkim zaangażowaniem, poświęcając swój wolny czas trudzili się, by uporządkować teren dawnego parku. Potem przyszedł czas na jego zagospodarowanie, częściowe nasadzenie nowych drzew i krzewów. W parku pojawiły się ławki, altanki, plac zabaw, a na skalniku znalazło się miejsce dla figury św. Rocha. W parku organizowane są  festyny i  majówki. Tu postanowił świętować swój Srebrny Jubileusz  wraz z rodziną, zaproszonymi gośćmi i parafianami ks. kanonik Krzysztof.

Po mszy świętej jej uczestnicy wraz z Jubilatem przy dźwiękach orkiestry z Chełmc przeszli do parku. Tu wielu gości złożyło ks. kan. Krzysztofowi życzenia. Wiele życzliwych słów padło pod adresem ks. Jubilata. Składający życzenia zostali obdarowani przez ks. kan. Krzysztofa albumem z homiliami i przemówieniami Ojca świętego  Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski, pamiątkowym obrazkiem i płytą z filmem „Czekając na motyle”. Potem przyszedł  czas na konsumpcję przepysznych potraw, rozmowy i wspomnienia. Podczas biesiadowania przygrywała wspomniana już orkiestra z Chełmc i zespół muzyczny. Ks. Jubilat nie zapomniał o swoich najmłodszych gościach. Dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni i dmuchanego placu zabaw. Wielu gości spędziło czas na rozmowach spacerując parkowymi alejkami.

Tylu osób, ile zgromadziło się na wspólnym biesiadowaniu z okazji Srebrnego Jubileuszu ks. kan. Krzysztofa,  w mikstackim ParkuŒŚwiętego Rocha nie było jeszcze nigdy.

Uśmiech gościł na twarzy Jubilata. Życzymy, by  Pan, który Go wybrał, powołał i posłał do mikstackiej wspólnoty udziela Mu hojnie swoich łask i sprawi, by mógł się cieszyć obfitymi owocami kapłańskiej posługi. Niech cieszy się życzliwością ludzi, których Pan stawia na drogach Jego ziemskiego pielgrzymowania.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy