Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-09 11:06
Monika Fenisz

Sesja Zarządów KSM zakończona

Młodzież z blisko trzydziestu diecezji wzięła udział w obradach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Księża Asystenci KSM z biskupem rzeszowskim - Janem Wątrobą
Autor/źródło: KSM Polska

Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rzeszowie dobiegła końca. W trakcie obrad uczestnicy podsumowali akcje, które odbyły się w ostatnim czasie. Ks. Tomasz Gap opowiedział o Rajdzie dla Życia, KSM-owicze z Tarnowa poruszyli temat Miasteczka Modlitewnego w Zabawie, mówiono także o projekcie Młodzi dla Środowiska.

Omówiono również plany na najbliższe miesiące, takie jak zorganizowanie ogólnopolskiej pielgrzymki do Matki Boskiej Częstochowskiej, czy udział KSM w tworzeniu pakietu formacyjno-duszpasterskiego dla młodzieży. Podczas spotkania powołano sekcje, które będą pracowały nad rozwojem Stowarzyszenia na trzech płaszczyznach: formacji, komunikacji i organizacji.

Każdego dnia uczestnicy brali udział w Eucharystii w katedrze rzeszowskiej. W sobotę odmówili również różaniec w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic. Asystent Generalny KSM, ks. Andrzej Lubowicki z Drohiczyna, zauważył: „To jest czas podejmowania dobrych decyzji. Spotykamy się, kiedy cała Polska modli się na różańcu, kiedy przeżywamy Dzień Papieski. Decyzje tutaj podejmowane muszą być dobre”.

KSM-owicze zgodnie twierdzą, że był to owocny czas. Organizatorem spotkania było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy