Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-05 13:40
Małgorzata Strzelec

Różaniec do Granic w Mikstacie

Mikstaczanie włączą się w wielkie modlitewne wołanie o ratunek dla Polski i świata.

Zapowiedź modlitwy rózańcowej w mikstackiej parafii

Już w najbliższą sobotę, 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej na granicy naszego kraju staną dziesiątki tysięcy ludzi  z różańcami w ręku, by przez wstawiennictwo Maryi prosić o ratunek dla Polski i świata. Zapewne wiele osób chciałoby w tym dniu stanąć w jakimś punkcie na granicy i włączyć się w wielkie modlitewne wołanie modlitwą różańcową. A co jeśli tego pragnienia nie możemy z różnych powodów zrealizować? W tym dniu podejmowanych jest w parafiach wiele inicjatyw, spotkań modlitewnych. Duchowo w modlitewny RÓŻANIEC DO GRANIC włączy się także mikstacka wspólnota parafialna.

W tym dniu w mikstackiej wspólnocie parafialnej odmówione zostaną wszystkie cztery części różańca.

 7. października przypada I sobota miesiąca, a więc tradycyjnie już w   mikstackim kościele o godz. 7:30 odśpiewane zostaną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, po których sprawowana będzie Msza Święta połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po tej Mszy św. odmówiona zostanie I część różańca. Na drugą, w  szczególnej łączności ze zgromadzonymi wzdłuż granic kraju mikstaccy parafianie spotkają się w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha.  Co warto tu dodać na obrazie w ołtarzu głównym św. Roch przedstawiony jest z różańcem. Jest On także Patronem miasta, więc mogą od niego uczyć się mieszkańcy miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej. III część różańca odmówiona zostanie o godz. 17:30 w kościele pw. Trójcy Świętej.

Ostatnia, IV część odmówiona zostanie przed Apelem Jasnogórskim o godz. 20:30. Gdy na wieży mikstackiego kościoła odezwą się dzwony wzywające do Apelu ku niebu popłyną słowa: Maryjo: jesteśmy! Pamiętamy! Czuwamy!

Niech ten dzień modlitewnego wołania o ratunek dla Polski i świata  będzie czasem naszego autentycznego czuwania i pamięci o słowach Maryi, która w Fatimie, Gietrzwałdzie i innych miejscach świata prosiła i zachęcała do modlitwy różańcowej.


 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-05 12:31:28
miniaturka

„Dwie Korony” - dziś krakowska premiera filmu o św. Maksymilianie Kolbem

Premierowy pokaz filmu „Dwie Korony” z udziałem twórców i aktorów odbędzie się w czwartek, 5 października o godz. 19:30 w Kinie Kijów Centrum w Krakowie.
2017-10-05 13:05:26
miniaturka

Egipt: 800-lecie spotkania św. Franciszka z sułtanem

Franciszkanie rozpoczęli przygotowania do obchodów 800-lecia spotkania ich założyciela z sułtanem Al-Kamilem. Miało ono miejsce w 1219 r.
2017-10-05 13:33:04
miniaturka

Ludzie morza mogą nas uczyć tajemnicy Kościoła

Papież przesłał serdeczne pozdrowienia i najlepsze życzenia wraz z modlitwą uczestnikom 24. Światowego Kongresu Apostolstwa Ludzi Morza, który odbywa się w Kaohsiung na Tajwanie w dniach 1-7 października 2017.
2017-10-05 14:06:54
miniaturka

Franciszek: ten, kto odnajduje własne korzenie, jest radosny i nie ucieka od życia

Ten, kto odnajduje własne korzenie, jest człowiekiem radości, podczas gdy „psychologiczna samoucieczka” przed życiem wyrządza wiele zła. Mówił o tym 5 października Franciszek w kazaniu na Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty.
2017-10-05 14:35:04
miniaturka

Liban: uchodźcy syryjscy powinni wrócić do swojego kraju

Obecność w Libanie uchodźców z Syrii stwarza tam coraz trudniejszą sytuację, której można przeciwdziałać wspierając wszelkimi możliwymi sposobami ich powrót do własnego kraju – powiedział kard. Béchara Boutros Raï.
2017-10-05 15:07:38
miniaturka

Przed 30 laty opublikowano historyczne deklaracje o polsko-ukraińskim pojednaniu

Przed 30 laty przedstawiciele Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i Konferencji Episkopatu Polski podpisali w Rzymie historyczne deklaracje o przebaczeniu i pojednaniu między Polakami i Ukraińcami.