Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-01 09:00
xAP

#ZEJDZZKANAPY, aby podjąć modlitwę.

#ZEJDZZKANAPY - kolejna propozycja Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży dla duszpasterstwa młodzieży!

Autor/źródło: kdm.org.pl

    #ZEJDZZKANAPY to kolejna propozycja programu duszpasterskiego dla młodzieży, który został przygotowany przez młodzież i kapłanów skupionych wokół Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

    Dotychczasowe materiały formacyjne: „Rok Wiary”, „Cz@t ze Słowem” oraz „Serce 2.0”, proponowały treści przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Natomiast #ZEJDZZKANAPY w swej treści wracać będzie do przemówień i homilii Papieża Franciszka, które usłyszała młodzież podczas minionych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

    Z wypowiedzi Papieża zostały wybrane słowa-klucze, które stały się tematami przewodnimi poszczególnych miesięcy. Korzystający z nowego programu mogą liczyć na bogaty zestaw materiałów pomocniczych, do których należą: konspekt, medytacja biblijna, celebracja, teksty do wykorzystania w liturgii oraz skrzyknięcie – czyli propozycja podjęcia konkretnego dzieła miłosierdzia, które będzie realizacją prośby papieża Franciszka – „zejdź z kanapy!”.

    Podczas spotkania z młodymi w Krakowie, Ojciec Święty cieszył się ze wspólnej modlitwy, a przede wszystkim do modlitwy zachęcał. W homilii podczas Mszy Posłania prosił, aby młodzi, podejmując codzienny dialog ze światem, na pierwszym miejscu postawili dialog z Bogiem – modlitwę.  Dlatego w miesiącu grudniu, autorzy #ZEJDZZKANAPY zapraszają, aby przyjrzeć się jak wygląda nasza indywidualna i wspólnotowa modlitwa.

Materiały można pobrać na stronie www.kdm.org.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-29 10:42:10
miniaturka

Gniezno: Caritas uruchomiła spółdzielnię socjalną i bar mleczny

Bar Mleczny otwarto na największym osiedlu w Gnieźnie. Zatrudnienie znajdą w nim kobiety z prowadzonego przez Caritas Domu Matki i Dziecka. Placówkę poświęcił 28 listopada Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2016-11-29 11:01:09
miniaturka

Bangladesz: kolejny napad na kościół

W nocy z 26 na 27 listopada 20-osobowa banda grabieżców wtargnęła na teren parafii. Agresorzy obezwładnili, związali i zakneblowali proboszcza i stróżów.
2016-11-29 12:08:29
miniaturka

Powstanie most modlitewny między parafiami w Polsce i w Rosji

Wzajemna modlitwa to najsilniejszy łącznik pomiędzy ludźmi. Głęboko w to wierzę - powiedział bp Cyryl Klimowicz, metropolita diecezji św. Józefa w Irkucku, komentując nowa inicjatywę Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.
2016-11-29 14:50:46
miniaturka

Włochy: Francesco najbardziej popularnym imieniem

Francesco, czyli Franciszek było najbardziej popularnym imieniem we Włoszech w 2015 r. poinformowała włoska agencja prasowa Ansa.
2016-11-29 15:10:22
miniaturka

Kubańscy biskupi modlą się za Fidela Castro i ojczyznę

Kubańscy biskupi modlą się za zmarłego 25 listopada Fidela Castro. W komunikacie opublikowanym trzy dni po śmierci długoletniego przywódcy kraju episkopat złożył kondolencje jego rodzinie i władzom Kuby.
2016-11-29 15:35:14
miniaturka

Ślonsko betlyjka

Tradycyjne betlejki śląskie (z Chorzowa, Zabrza, Piekar Śląskich), a także szopki góralskie i krakowskie będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu od 15 grudnia 2016 do 2 lutego 2017.