Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-15 12:08
Małgorzata Strzelec / ks. Grzegorz Klapa

Rekolekcje kapłańskie w Przedborowie

Dwunastu kapłanów przeżywało w Przedborowie rekolekcyjny czas, czas szczególnego spotkania z Jezusem, Maryją i współbraćmi...

Uczestnicy rekolekcji kapłańskich w Przedborowie
Autor/źródło: ks. Zbigniew Mielcarek

W dniach od 11-14 września w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „ PASCHA” w Przedborowie  (diecezja kaliska) odbywały się rekolekcje kapłańskie. Prowadził je o. Hubert Matusiewicz OH  z Warszawy.  Uczestniczyło w nich  dwunastu kapłanów z diecezji kaliskiej, archidiecezji gnieźnieńskiej i kapłan pracujący w misji polskiej w Niemczech. Rekolekcje odbywały się pod hasłem: „Dar spojrzenia Matki”. Podczas pięciu   konferencji i homilii wygłaszanych podczas Eucharystii Ojciec Rekolekcjonista nawiązywał do Jubileuszu 100- lecia objawień w Fatimie i 300-lecia  koronacji wizerunku Jasnogórskiej Matki i Królowej. Kapłani uczestniczący  w rekolekcjach każdego dnia  spotykali się w kaplicy na wspólnej liturgii godzin, Koronce do Miłosierdzia Bożego. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym szczególnym okresie indywidualnej i wspólnej Adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Ważnym momentem w czasie rekolekcji była okazja do sakramentu pokuty i pojednania i modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy. Rekolekcje zakończyły się  wspólną Eucharystią i agapą. Umocnieni duchowo słowem o. Huberta kapłani powrócili do swoich parafii, by z nową energią i zaangażowaniem podjąć posługę wśród powierzonych  ich opiece wiernych. Ośrodek, w którym odbywały się rekolekcje położony jest w lesie. Szum drzew, śpiew ptaków sprzyjały refleksji, wyciszeniu, modlitewnej zadumie.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny rekolekcyjny czas!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-15 09:45:50
miniaturka

Bartłomiej w Bolonii: idąc razem możemy dojść do pełnej jedności

W diecezjalnym Kongresie Eucharystycznym w Bolonii wziął udział duchowy zwierzchnik prawosławia. Bartłomiej I wygłosił w tamtejszym seminarium konferencję na temat: „Duch Święty w misterium liturgii”.
2017-09-15 10:14:53
miniaturka

Sukces premiery filmu "Dwie Korony" na Manhattanie

W Nowym Jorku odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu koprodukcji TVP w reżyserii Michała Kondrata „Dwie Korony” o Św. Maksymilianie Kolbe.
2017-09-15 11:04:26
miniaturka

Narodowy Kongres Trzeźwości w Polsce

W dniach 21-23 września odbędą się Centralne Uroczystości Narodowego Kongresu Trzeźwości. 24 września to Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu w świątyniach całej Polski.
2017-09-15 11:42:02
miniaturka

Święty Krzyż: nocne czuwanie pielgrzymów ze Wspólnot dla Intronizacji NSPJ

Ponad tysiąc osób ze Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów z 30 polskich diecezji uczestniczyło w nocy 14/15 września w czuwaniu na Świętym Krzyżu.
2017-09-15 12:18:17
miniaturka

Kard. Dziwisz: postprawda i fake newsy uniemożliwiają prawdziwy dialog

Kard. Stanisław Dziwisz uczestniczy w międzynarodowej konferencji „Veritatis Splendor. Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie”, gdzie wygłosił referat na temat dialogu w życiu Jana Pawła II.
2017-09-15 12:51:09
miniaturka

KUL wśród sygnatariuszy akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo”

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II włącza się do akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo", zainicjowanej przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka.