Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-11 18:29
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Najliczniejsza pielgrzymka krakowska na Jasnej Górze

Upały i burze nie zniechęcają uczestników pieszych pielgrzymek. Na Jasną Górę dotarły dziś cztery duże kompanie, a w nich ok. 12 tys. osób.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Najliczniejszą jest pielgrzymka krakowska. Najwięcej kilometrów pokonały grupy ełckie i elbląskie. Pątnicy z diecezji bielsko-żywieckiej odbyli szczególne spotkanie ze św. Bratem Albertem.

„Przychodzę do Matki Bożej z intencjami, które mam w sercu, ale też z intencjami ludzi, których spotkałam na drodze – mówi jedna z pątniczek. – Jest to też czas takiego wyciszenia, podejmowania decyzji na przyszłość. Idziemy po to, by spotkać Boga żywego w drugim człowieku, by umocnić swoją wiarę”.

Pielgrzymka krakowska zgromadziła ok. 8,5 tys. pątników, w tym ponad tysiąc Włochów. Jak powiedział ks. Jan Przybocki, koordynator, była ona wielkim wołaniem za Polskę, w tym również o trzeźwość narodu:

„Jak zwykle podczas pielgrzymowania dziękowaliśmy za Jana Pawła II, polecamy papieża Franciszka i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny”.

Krakowscy pątnicy wspominali też w drodze zamordowaną w Boliwii wolontariuszkę Helenę Kmieć przypominając, że i ona wielokrotnie uczestniczyła w pielgrzymce.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy