Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-10 11:19
Małgorzata Strzelec / ks.Łukasz Żurawski

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

W niewielkim Lutogniewie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.Już niedługo odbędą się tu wielkie uroczystości odpustowe.

Program uroczystości odpustowych w Lutogniewie
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

W niewielkiej parafii Lutogniew ( diecezja kaliska) znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W dniach od 26 do 29 sierpnia odbywać się tam będą wielkie uroczystości odpustowe. Gromadzą one  liczną rzeszę pielgrzymów, którzy chętnie klękają przed koronowanym przed 18- tu lat wizerunkiem Pani Pocieszenia, by u Jej złożyć swoje radości i troski. Przez lata Lutogniewscy parafianie i przybywający tu pielgrzymi wielokrotnie doświadczyli Jej opieki i przekonali się, że Lutogniewska Matka Boża Pocieszenia nigdy nie opuszcza swych dzieci potrzebujących pomocy, pocieszenia.

Uroczystości odpustowe będą więc okazją do wielkiego dziękczynienia za przeżywaną przed osiemnastu laty koronację, ale także za wszelkie doznane łaski.

Bogaty, jak zwykle jest program uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Pocieszenia czczonej  w Lutogniewie.

Do tak ważnego wydarzenia, jak uroczystość odpustowa trzeba przede wszystkim przygotować swoje serca, dlatego pierwszy dzień, to dzień spowiedzi, ale także modlitwy  w intencji rodzin. W tym dniu pielgrzymować będą do Lutogniewskiego Sanktuarium osoby niepełnosprawne. O godz. 16:00, w sobotę  26 sierpnia sprawowana będzie Msza św. w intencji rodzin z indywidualnym błogosławieństwem dla dzieci. W sanktuarium Maryjnym nie może zabraknąć śpiewu Godzinek i Apelu Jasnogórskiego.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 27 sierpnia. Uroczystej sumie przewodniczył będzie J.E. ks. bp Edward Janiak, który także wygłosi homilię.

W tym dniu do sanktuarium przybędzie w godzinach popołudniowych pielgrzymka konna oraz pielgrzymka motocyklowa.Przed Apelem Jasnogórskim odmówiony zostanie różaniec. W trzecim dniu uroczystości odpustowych modlitw objęci zostaną w sposób szczególny zmarli czciciele Matki Bożej Pocieszenia, zmarli dobrodzieje Sanktuarium oraz ci, którzy oddali życie za Ojczyznę. W tym dniu odprawiony zostanie różaniec za zmarłych, a także Msza św. z procesją na cmentarz. Wieczorem wierni spotkają się na Apelu Jasnogórskim. W ostatnim dniu uroczystości odpustowych modlitwą objęci zostaną w sposób szczególny chorzy, pracownicy służby zdrowia,  a także dobrodzieje i ofiarodawcy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 8:00  i 10:00, 17:00 i 19:00  udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Podczas nabożeństw różańcowych  odprawianych o godz. 9:30 i 16:30 udzielone zostanie błogosławieństwo lourdzkie. Czwarty i ostatni dzień uroczystości zakończy Apel Jasnogórski. Bogaty  jest program tych czterodniowych uroczystości odpustowych  Lutogniewskim Sanktuarium, ale Matka Boże Pocieszenia w swym koronowanym wizerunku czeka na swe dzieci każdego dnia.

Na uroczystości odpustowe zaprasza

                                                                 Ks. Łukasz Żurawski, Kustosz Sanktuarium

Szczegółowy program uroczystości na plakacie i stronie internetowej: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy